Reklam
Reklam
Lalekent li Olmak Bir Ayrıcalıktır. - 15 Temmuz 2024, Pazartesi Google+

Yayın Kuralları

YAYIN KURALLARI

1–1.) Ulaşmış olduğunuz sitemiz www.lalekent.org tatil sitesine yönelik bireysel olarak oluşturulmuş duyuru ve bilgilendirme portalıdır.
1-2.) Yazarların veya ziyaretçilerin yazılarının yayınlanıp yayınlanmaması hususunda karar site yönetimine aittir. Yayınlanan yazılar veya siteye gönderilen yazıların tüm tasarruf hakkı site yönetimine aittir.
1-3.) Sitede yayınlanan tüm bilgi ve materyal, ilgili yasaların koruması altındadır. portalın her türlü yazılım kodu, veritabanı içeriği ve görsel materyal kesinlikle kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayınlanamaz ve başka bir bilgisayara yüklenemez.
1–4.) Kaynağı doğrudan belirtilen içerik unsurlarından (haber, yazı, yorum, araştırma…) her türlü hukuki sorumluluk yazarlarına aittir.
1-5.) Siteye gönderilen ve yayınlanan yazıların telif hakkı doğrudan sitemiz sahip olmuş sayılır. İçeriklerin telif hakları mahfuzdur.
1-6.) Site ve içerdiği bilgiler haber verme, duyurma amaçlı olduğundan, yayınlanan bilgiler hiçbir şekil ve surette sitemiz taahhüdünü oluşturmaz, Bilgilerden kaynaklanan her türlü riskler ve hareketler doğrultusunda varılabilecek sonuçlar ve teşkil edebilecek hukuki anlaşmazlıkları, neticede meydana gelebilecek maddi ve manevi zararlar, bağlayıcı değildir ve bu konularda sorumluluk kabul edilmez. Meydana gelebilecek her türlü riskler bizzat özel veya tüzel kişilere ait olacaktır. Hangi şekil ve hangi ad altında olursa olsun, hiçbir durumda her türlü gerçek veya tüzel kişi ve kişilerin hem direk veya dolaylı uğrayabileceği maddi veya manevi mağduriyet, hasılı ne nam adı altında veya şeklinde olursa olsun, uğrayabileceği zararlardan sitemiz kesinlikle sorumluluk kabul etmeyecektir. İş bu yazı ile hiçbir özel veya tüzel kişilerin ne suret veya ad altında olursa olsun talep etme hakkının olmayacağı peşinen duyurulur.
2-1.) Sitenin başlıca haber ve fotoğraf kaynakları site yönetimi ile gönüllü muhabirler üzerinden elde edilen haberler ile görsel ve yazılı basın ve diğer sitelerden aldığı haberler teşkil etmektedir.
2-2.) Sitede yayınlanan her türlü yazılar, fotoğraflar, karikatür ve grafikler, ilanlar editörlerin kontrollerinden geçirilerek, gerek görülürse düzeltmeler yapıldıktan sonra sorumluluğu sahiplerine ait olmak şartıyla yayınlanır. Sitemize ulaşan materyaller, seçilerek, kontrol edilerek ve gerekliyse düzeltmeler yapılarak değerlendirilir.(Düzeltme yapılan materyal yayımından önce sahibinin onayı alınır)
2-3.) Sitemize gönderilen ve yayınlanmaya değer görülen yazılar ayrıca onay alınmadan yayınlanır.
2-4.) Hiç bir yazıya veya gönderilen bilgiye yayınlanma taahhüdü verilmez.
2-5.) Sitedeki haberleri elde ettiği kaynağı belirterek yayınlanır. yayınlanan haberler aynen veya değiştirilerek kullanılması, kullananları hukuki sorumluluk altına sokar.
2-6.) Sitenin, sunduğu sözel, grafiksel bilgileri kişisel özel çabaları, güvenilir kaynaklar ve kişilerden derleyerek, tamamen iyi niyetle ve her hangi bir teminat ve garanti oluşturmaksızın, yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla yayımlamaktadır. Dolayısıyla sitemiz editörleri, her an hiçbir şekil ve surette ön ihbara veya ihtara gerek kalmaksızın söz konusu sitenin muhteviyatını değiştirebilir veya ortadan kaldırabilirler.
2-7.) Yayınlansın veya yayınlanmasın gönderilen yazılar, fotoğraflar, karikatürler, grafikler, ilanlar hiçbir surette iade edilmez iadesi talep edilemez.
2-8.) Sitede 2. – 3. şahıslar ve haber ajanslarından elde ettiği tüm haberlerin hakları saklıdır. Sitemiz önceden yazılı onayı olmadan, kendi ürettiği veya dolaylı olarak sözleşmeli haber ajanslarının haberlerini ve fotoğraflarını kopyalanması, tamamen veya kısmen yeniden yayınlanması veya yeniden dağıtılması yasaktır.
3-1.) Kişilerin ve kurumların hak ve özgürlüklerine saldırı, rencide edici, itham ve zan altında bırakıcı yazılar kesinlikle yayınlanmaz.
3-2.) Sitenin içinde yer verilen linklerden sorumluluğumuz yoktur. Linklerden ait oldukları siteler sorumludur.
3-3.) Site içinde verilen linklerle ilgili yanlışlıklar bildirildiğinde düzeltilir.
3-4.) Siteyi ziyaret gerçekleştiren herkes bu kuralları okumuş ve kabul etmiş sayılır.

www.lalekent.org domain süresi dolan www.lalekent.com un devamıdır.