Reklam
Reklam
Lalekent li Olmak Bir Ayrıcalıktır. - 30 Temmuz 2021, Cuma Google+

Site Yönetim Planına Aykırı Yapılaşma

26 Aralık 2011
3.122 kez okundu

 Sayın Lalekent Sitesi Sakinleri,     26.12.2011
Hepimizin bildiği gibi site yönetim planına aykırı düzenlemelerde bulunan bazı site sakinlerimiz site yönetimi tarafından mahkemeye verilmiştir……..

Lalekent Sitesi’nin mimari yapısının bozulmasını, doğal güzelliğinin yok edilmesini ve ortak yaşam alanlarımızın işgal edilmesini ben dahil hiçbir üyemiz istemez.
Site yönetim planına aykırı yapılaşmaya giden üyelerin tamamı, ayrım gözetilmeksizin mahkemeye verilmişse sorun yok. Ancak site yönetimi takdir hakkını kullanıp, ibret olsun diye bazı üyeleri cımbızla seçerek mahkemeye vermişse, o zaman hepimizin bu olaya müdahale etmesi ve üyelerin hangi ölçütlere dayanılarak mahkemeye verildiğini site yönetiminden sorması gerekir. Eğer aşağıdaki üç maddede yazılan yol izlenmiş ise site yönetimini desteklememiz gerekir. Aksi hâlde site yönetimini sorgulama gereği doğmakta ve zorunlu bir hâl almaktadır. Zira keyfî kararlara zamanında tepki göstermezsek, gün gelir hepimiz o keyfî kararlardan payımıza düşeni alırız. Site yönetiminin adil bir çerçevede hareket edip etmediğini anlamak üzere sorularım şöyle:

1. Site yönetimi, yönetim planına aykırı yapılaşmaya giden tüm üyelere, yapıyı eski hâline getirmeleri için belli bir süre vererek yazı göndermiş midir?
2. Bu süre sonunda yaptığı müdahaleyi eski hâline getirmeyenler tutanakla tekrar saptanmış  mıdır?
3. Site yönetiminin uyarısına ve çağrısına uymayarak, yaptığı müdaheleyi eski hâline getirmeyenlerin tamamı mahkemeye verilmiş midir?

Site yönetiminin üyelere gönderdiği e-postadan anladığım kadarıyla, site yönetim planına aykırı yapılaşmada bununan, ancak yaptığı müdahaleyi eski durumuna dönüştüreceğine dair taahhütnamede bulunan bazı üyeler, diğer üyeler mahkemeye verildiği güne kadar taahhütlerini yerine getirmedikleri hâlde mahkemeye verilmemiştir. Bu da mahkemeye verilen üyelerin, mahkemede “Yönetim kötü niyetlidir, bize husûmeti vardır; sakinlere çifte standart uygulanıyor”’ şeklinde savunma yapmalarına neden olmuştur.
Site yönetiminin, site yönetim planına aykırı yapılaşma ile ilgili tüm maddeleri uygulama zorunluluğu vardır. Takdir hakkını kullanarak bu maddelerden bazılarını seçerek uygulama, bazılarını uygulamama gibi bir yetkisi, hakkı ve lüksü yoktur.
Lalekent Sitesi’nde doğal güzelliğin yanı sıra, huzur ve güven ortamının bozulmaması için hepimiz çaba göstermeliyiz. Bizlerin oylarıyla seçilen yönetim, herkese eşit mesafede durmalı, vereceği kararları ince eleyip sık dokuyarak kimsenin kafasında soru işareti bırakmamalıdır. Yani âdil olmalıdır! Çünkü adalet herkese gereklidir.

Saygılarımla,
Talat ŞAHİN  133/44
talat@lazertek.com.tr

Yazarın Son Yazıları

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.