Reklam
Reklam
Lalekent li Olmak Bir Ayrıcalıktır. - 30 Temmuz 2021, Cuma Google+

Site Yönetim Planı

20 Mart 2012
4.532 kez okundu

 SİTE YÖNETİM PLANI      20.03.2012
Lalekent web sayfasına giriş yaptığımızda ‘’LALEKENTLİ OLMAK BİR AYRICALIKTIR… ‘’  yazısı ile karşılaşırız. Hem Site Sakinleri hem de Yönetim olarak bu yazıya yakışır eylem ve davranışlar sergilememiz gerekir.

Lalekent Site Yönetim Planını hazırlayan Mustafa Bey’e, göstermiş olduğu çabadan dolayı teşekkür etmeliyiz. Site yönetim planının, günün şartlarına ve yeni çıkan kanun ve yönetmeliklere  göre uyarlanması gerekir ama değişiklik yapılırken de yine site yönetim planına (5/4 çoğunluk) ve yürürlükteki kanun ve yönetmeliklere uygun olarak değişikliğin yapılması gerekir.

Site yönetim planı hakkındaki görüşlerimi 2012 yılında yapılacak olan Genel Kurulda açıklamak istiyordum fakat bu konuda şikayetlerin olması ve Site Yönetimi’nin 23 Şubatta web sayfasında açıklama yapması nedeniyle düşüncelerimi şimdi açıklama gereği duydum. Çünkü Genel Kurula kadar bu konu tartışılmalı ve usule uygun şekilde Genel Kurulda kabul edilmelidir.

Lalekent Site Yönetim Planı bana 2011 Ağustos ayında verildi. Okuduğumda Hukukçuların fikirlerinin alınmadığını, yürürlükteki kanun ve yönetmeliklere aykırı ve yoruma açık birçok maddenin bulunduğunu, bazı maddelerin birbiri ile çeliştiğini, yazım hatalarının ve Site Yönetiminin keyfi uygulamalarına imkan verecek bazı maddelerin olduğunu gördüm.

En son madde de Lalekent Site Yönetim Planının 01.08.2009 tarihli Genel Kurulda 302 üyenin katılımıyla kabul edildiği yazılıydı. Tekrar 1. sayfaya baktığımda 2011 yılında hazırlandığı yazılıydı. Yazım hatası yapıldığını düşündüm fakat Site Sakinlerine dağıtılan 2011 Genel Kurul Sonuç Tutanağında da planın yeni hazırlandığı yazılmıştı.

Yine de ben tarih hatası yapılmış olduğunu düşünüyorum. Eğer tarih hatası yapılmamış ise usule uygun kabul edilmemiş olan bir site yönetim planı uygulanamaz. Eğer bu hali ile uygulanmasına site sakinleri olarak izin verirsek, yarın başka bir yönetim kendi site yönetim planını yapar ve uygulamaya başlar. Demokrasi bir kurallar bütünüdür, herkes (Yönetim ve Site Sakinleri) bu kurallara uymak zorundadır. ‘’ Kuralları bir kere ihlal etmekten bir şey olmaz’’ dediğimizde sitemizde huzur ve güven ortamını sağlayamayız. Bu iyi niyetle yapılmış olsa dahi izin verilmemelidir.

2012 Genel Kuruluna kadar site yönetim planını, Site Sakinleri arasından Hukukçu ağırlıklı bir kurul oluşturarak yeniden kaleme almalı, tüm sakinlere e-mail ile göndermeli, herkesin fikrini almalı, sitemize uygun bir hale getirdikten sonra,  2012 yılında yapacağımız Genel Kurulda kabul ederek yürürlüğe koymalıyız.

Talat ŞAHİN 

133/44

talat@lazertek.com.tr

Yazarın Son Yazıları

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.