Reklam
Reklam
Lalekent li Olmak Bir Ayrıcalıktır. - 30 Temmuz 2021, Cuma Google+

“Seni 1.000 TL borçlandırdım..!”

“Seni 1.000 TL borçlandırdım..!”

ibra

“Seni 1.000 TL borçlandırdım..!”

3 Ağustos 2018 genel kurulu sonuç tutanağı Md.9 ve Md. 10 da belirtildiği üzere, siteye ait ortak kullanım tesislerinin imar barışından yararlandırılması için GENEL KURUL, YÖNETİCİYİ GÖREVLENDİRMİŞTİR.

Bu işin masrafları mezkur genel kurulda bütçeye konmamıştır. Kat malikleri imar affına yönelik harcamadan paylarına düşen miktarı ödemek durumundadır.

Masrafın nelerden oluştuğu, miktarı,  ödeme şekli yönetici tarafından ayrıntıları ile kat maliklerine bildirilmelidir.

Yönetici, kat malikinin VEKİLİDİR. Bir otorite tarafından atanmış komiser değildir. Her durumda kat malikinden yanadır.

Sitenin gelecek genel kurula SELAMETLE götürülmesine zeval gelmediği sürece yönetici vekili olduğu kat maliki hilafına işlem yapmaz, para harcamaz.

Kat maliklerinin iradesi genel kurulda tecelli eder. Genel kurulun vermediği ve/ya acelesi olmayan işler için (çok gerekli-yararlı olsa bile) kat malikinden para istenmesi; vekilin, müvekkilinin iradesine ambargo koyması olur.

Yöneticinin, İMAR AFI GİDERLERİNİ  açıklayarak duyurması, kat maliklerinin de paylarına düşeni gecikmeden ödemesi sitemiz için iyi olur düşüncesindeyim. (Bir duyuruda 99.500 lira gördüm. Eğer doğru ise;  99.500 / 365 = 273 Lira, her bağımsız bölüm başına düşer.)

Bunun dışındaki para talebinin (iyi niyetle de olsa) kat malikine saygısızlık olarak yorumlanacağını, huzursuzluk yaratacağını düşünüyorum.

Denetçinin, yöneticinin yersiz-zamansız uygulama/harcamalarını denetleyerek genel kurula sunacağı menfi raporu beklemek hem geç olur, hem şaibeye yol açar, hem de site ahengine zarar verir.

Sitenin para gerektiren çok sorunları olduğunu ve nedenlerini biliyorum. Daire başına 8-10 bin lira bile toplansa harcanacak yer vardır. Ancak buna malikler karar vermelidir. Yoksa Lalekent bir ağalık olur, kat malikleri de maraba.

Yurdumuzda garip uygulamalar oluyor, yanlışı örnek almamalı.

Saygılar.

İbrahim DURMUŞ

131 / 62

Doğtaş,Yalıkavak

Yorumlar

  1. Mürfit Eski Mürfit Eski diyor ki:

    Merhaba sözün bittiyi yer eyvallah İbrahim bey