Reklam
Reklam
Lalekent li Olmak Bir Ayrıcalıktır. - 30 Temmuz 2021, Cuma Google+

Ömer Dilibal Genel Kurul Hakkında

Resim bulunamadı

2c77b04ebc6225f05e0286b5e7b6df35_400x400

                DEĞERLİ LALEKENTLİ KOMŞULARIM;

ÖNCE HEPİNİZİ SEVGİ VE MUHABBETLE SELAMLIYOR SAĞLIKLI KORONASIZ  GÜNLER DİLİYORUM.

BU YAZIMIN KONUSU MALUMUNUZ 2020 GENEL KURULUMUZ YAPILACAK BU KONUDA GEREK YÖNETİMİN FAALİYETLERİ GERÇEKLEŞEN HARCAMALAR VE PLANLANAN YATIRIM VE HARCAMALAR ÜZERİNDE DEĞERLENDİRMELER BULUNUP DAHA BİLGİLİ OLARAK GENEL KURULDA KARARLAR ALMANIZA YARDIMCI OLMATIR AMACIM. HERHANGİ BİR BAŞKA DÜŞÜNCEM ASLA YOKTUR. AMACIM MHALEFET YAPMAK DEĞİL DİKKATE ALINIRSA YÖNETİMEDE YARDIMCI OLMAKTOIR. ZİRA LALEKENT HEPİMİZİN. BEN İSE LALEKENTTE DEVAMLI YAŞAMAYI DÜŞÜNEN VE PLANLARINI BUNA GÖRE YAPAN BİRİYİM. İSTERİMKİ DAHA GÜZEL ORTAMLARIMIZ OLSUN. EVLERİMİZİN DEĞERİ DAHA DA ARTSIN. HERKES LALEKENTTİ ÖVGÜ İLE ANSIN. İNANIYORUM HEPİMİZ AYNI DÜŞÜNCEDEYİZ.

YAZIMDA HERKONUYU RAKAMLA AYIRDIĞIM BÖLÜMLER HALİNDE YAZACAĞIM. BÖYLECE DAHA ANLAŞILIR OLUR SANIYORUM.

1-      YÖNETİM BU GÜNE İLKLERİ BAŞARMIŞTIR. İLK KADIN BAŞKANIMIZ BU YÖNETİMLE OLDU. GURUR DUYDUM. KADINLARIMIZ SAHİP ÇIKIYOR DİYE. İLK DEFA BU YÖNETİM HAFTA İÇİNDE GENEL KURUL YAPIYOR. PERŞEMBE GÜNÜ GENEL KURULUMUZ VAR. CUMA OLSAYDI DAHA MANTIKLI OLURDU. YİNE İLK DEFA GENEL KURUL ZAMANINDAN SONRAYA BIRAKILDI. İLGİLİ MEVKİDEN KORONA İLE İLGİLİ İZİN ALINDI SANIRIM BİR DE YAZININ TARİH SAYISINI PAYLAŞSALARDI TEREDDÜTÜMÜZ KALMAZDI. ZİRA DUYURUDA YAPILAN GÖRÜŞMELER SONUCU DENİLİYOR ALINAN YAZI DENİLMEMİŞ. VİRÜS TEHDİTİ 16 MARTTAN BERİ VAR GENEL KURUL YAPMA ZAMANIMIZ 15 TEMMUZ 15 AĞUSTOS DOLAYSIYLA 15 HAZİRANDAN İTİBAREN İZİN İÇİN GEREKİ GİRİŞİMLER YAPILABİLİRDİ. BİRÇOK ÜYE İŞİ GEREĞİ GİTMEK ZORUNDA KALDI.

2-      İLK ELEŞTİRİM DENETİM KURULUNA. RAPOR BİR FACİA. NEDEN DİYECEKSİNİZ SANKİ RAPORU YÖNETİM YAZMIŞ DENETİM KURULUNA ZORLA İMZALATMIŞ. DENETİM KURULUNUN YÖNETİMİN GENEL KURUL KARARI OLMAKSIZIN YAPTIĞI HARCAMAYA GEREKÇELER YARATMAYA BU YATIRIMI ÖVMEYE BAŞKA TÜRLÜ OLSAYDI DİYE AFAKÎ RAKAMLAR YARATARAK YÖNETİMİ ÖVME GÖREVİ DEĞİL. AKSİNE GENEL KURUL KARARLARI DIŞINA ÇIKLIMIŞSA BUNU TESPİT EDİP BİZLERİN DİKKATİNİ ÇEKMESİ GEEKİR. BU NEYİN TELAŞIDIR. BİR DAHA SEÇİLEMEME KAYGISNDANMIDIR. YÖNETİM KENDİNİ BU KADAR SAVUNMAMIŞTIR. BAZI KONULARDA DA GEREKİRSE YÖNETİM BİLGİLENDİRECEKTİR DİYEREK TOPU TACA ATMIŞTIR. KEZA KIRALARIN BELİRLENMESİ KONUSU YÖNETİMCEDENETİM KURULUNDAN İSTENİLMİŞ MART AYINA KADAR BEKLENİLMİŞ BELİRLENMEMİŞ SONRADA PANDEMİ GEREKÇE GÖSTERİLEREK YAPAMADIKLARINI BUNDAM SONRADA BU İŞTE ÇABA GÖSTERMEYECEKLERİNİ AÇIKÇA İFADE ETMİŞLERDİR.

SEBEBİ ANLAŞILAMAMIŞTIR. İNSANIN AKLINA BİRÇOK ŞEY GELİYOR. BİR KAÇINI SIRALAYALIM. KENDİLERİNİ BU TESPİTİ YAPMAKTA YETERLİ GÖRMEMİŞLERDİR. DİGER BİR ALTERNATİF BU TESPİTİ YAPMAMALARI KONUSUNDA TELKİNLER GELMİŞTİR. VEYA MÜSTECİRLERLE BİZ KARŞI KAŞIYA KALMAYALIM YÖNETİM NE HALİ VARSA GÖRSÜN. BUNLAR ÇOĞALTILABİLİR.

3-      ALIMI YAPILAN JENERATÖR İÇİN TEKLİFLER ALINDIĞI BELİRTİLİRKEN ADECE AKSA FİRMASININ VE ADI AÇIKLANMAYAN BİR ÜYENİN YARDIM VE DESTEĞİYLE NOVA FİRMASINDAN TEKLİF ALINDIĞI YÖNETİMCE UYGUN GÖRÜLEN JENERATÖRÜN ALINDIĞI BELİRTİLMİŞTİR. ALINAN JENETAÖRÜN GARANTİSİ VARMI YOKMU BELİRTİLMEMİŞTİR. YOK Kİ BELİRTİLMEMİŞ DİYORUM. OYSA İNTERNETE GİRDİ AKSA FİRMASI İKİNCİ EL SATIŞLARINDADA İKİ YIL GARANTİ SAĞLAMAKTADIR.

JENERATÖRLE İLGİLİ ELEŞTİRİLERİMLE BERABER DÜŞÜNCEMİDE İFADE EDEYİM. ÖNCELİKLE EVET SIK SIK ELEKTRİK KESİLMELERİ NEDENİYLE DEVREYE KISA SÜREDE GİRMESİ NEDENİYLE ELEKTRİKSİZ KALMIYORUZ. KİMİLER BU LÜKS DİYEBİLİR. BENCE DE LÜKS AMA BİZ BU LÜKSE LAYIK DEĞİLMİYİZ. KALAN ÖMRÜMÜZDE BİRAZDA BİZ LÜKS İÇİNDE YAŞAYALIM DERİM. BU AYRI AMA BENİM ELEŞTRİM BİZİM TÜM UĞRAŞIMIZ YÖNETİMLER KENDİLERİNE BUYRUK CANININ İSTEDİĞİNİ YAPMASIN GENEL KURUL OLARAK NEYE KARAR VERMİŞSEK ONU YAPSIN. BU ANLAMDA JENERATÖR ALIMI GENEL KURUL İRADESİNE RAĞMEN ALINMIŞTIR. BU JENERATÖR KISA BİR SÜRE SONRA BOZULSA ÇALIŞMASA TAMİRİDE MÜMKÜN OLMAZSA VE GARANTİSİDE YOK NE YAPARIZ. YÖNETİM BUNUN ALTINDAN KALKABİLİR. İŞTE BÜTÜN MESELE BURADA.

5-GEÇEN SENE HAVUZ KAFE VE MARKET SAHİBİNE 60.000 TL VE 50.000 TL YARDIM YAPILMASI KARARI ALINMIŞTIR. BU KARAR HUKUKSUZDUR. BU BİR BAĞIŞTIR. YÖNETİMİ NIRAKIN GENEL KURULUN BİLE BÖYLE BİR YETKİSİ YOKTUR. HİÇ KİMSE BENİM KİME NE KADAR BAĞIŞ YAPACAGIMA KARAR VERME YETKİSİ YOKTUR. BAĞIŞ KİŞİSEL BİR DURUMDUR. İSTEYEN HAVUZ KAFE VE MARKETE İSTEDİĞİ KADAR BAĞIŞ VE YARDIMDA BULUNABİLİR. BANA SENDE BULUNACAKSIN DİYEMEZ.

NEDEN BU YERLERE BİZ YARDIM YAPIYORUZ. KİRALAYAN KİŞİ YAPACAKSA YAPAR YOKSA BIRAKIR. DAHA ÖNCE BURALARA BÖYLE NE YARDIM NE DE HARCAMA YAPILMAMIŞTIR. KALDI Kİ MARKETTEN KİRA ALIYORDUK HANGİ AKLA HİZMET BUNDAN VAZGEÇİLDİĞİ GİBİ ÜZERİNE BİZİM BİLGİMİZ DIŞINDA İMARA AYKIRI USULSÜZ YAPILAŞMAYA GÖZYUMULUP İMAR AFFI PARALARINI DA BİZ ÖDEDİK. HALA HAVUZ KAFE SAHİL KAFE VE PİDE FIRININA 100.000 ER TL HARCAMAYA KALKIYORUZ. BU HARCAMALAR USULSÜZ HARCAMALARDIR. İZİN ALINMIŞ BİR TAMİR TADİLAT DEĞİLDİR. BİZ YAPARIZ OLUR HARCAMALARDIR. ŞİKAYET HALİNDE HEM CEZA HEMDE YIKIM RİSKİ VARDIR. BECEREMİYORMUYUZ PROJEYİ ÇİZDİRİP ONAYLATIP SONRA TAMİR TADİLAT YAPALIM.

PANDEMİNİN OLDUĞU EKONOMİNİN DARBOĞAZA GİRDİĞİ DÖNEMDE BİZİMDE BAZI İŞLERİ ERTELEMMİZ GEREKİR. HER YIL BİTÇEMİZİ %30 ,40 GİBİ ARTIRIYORUZ.

6- YERİ GELDİ BU SENE AİDATLAR İÇİN 353.TL İSTENİYOR. BU BÜTÇENİN İÇİNDE DE HAVUZ KAFE SAHİL KAFE VE PİDE FIRININA YAPILACAK 300.000 LİRA YOKTUR. BU ÜÇANLAMDA DİĞER YATIRIMLARLA BİRLİKTE TOPLAM 560.000 TL TAHMİNİ BÜTÇEDE YOKTUR. DİKKATİNİZİ ÇEKERİM DOLAYISIYLA AİDAT DIŞI 1555- TL YE YAKIN AYRI BİR PARA DAHA İSTENECEKTİR.

BÜTÇE HAZIRLANIRKEN ÜLKE GERÇEKLERİ DİKKATE ALINMAMIŞ RAKAMLAR ŞİŞİRİLMİŞTİR. ÖRNEĞİN İŞÇİ ÜCRETLERİNE% 97 ARTIŞ KONULMUŞARAÇ BAKIM İÇİN %204,AKARYAKIT İÇİN %70 ,ECRİMİSİL İÇİN %38,İŞLETME GİDERLERİ %45 ARTIŞLARLA BÜTÇEDE YER ALMAKTADIR. HER KALEMİ TEK TEK BELİRTMEYE GEREK YOKTUR.

7-JENERATÖR ALIMININ KAÇ TAKSİT OLDUĞUNU BİLEN VAR MI DENETİM KURULUDA BİLMİYOR Kİ KAÇ TAKSİT HANGİ ARALIKLARLA ÖDEME YAPILACAK BELİRTİLMEMİŞ. MUHASEBELEŞTİRİLİRKEN TAMAMI ÖDENMİŞ GİBİ DEMİRBAŞ ALIMINA GİRİŞ YAPILMIŞ AMA KARŞILIĞINDA FİRMALARA BORÇ GELİR GİDER TABLOSUNDA YOK AMA BİR BAKIYORSUNUZ TAHMİNİ BÜTÇEDE FİRMALARA BORÇ OLARAK ORTAYA ÇIKIYOR. OYSA BAŞKAN GÜNAY GENCER HANIMEFENDİDEN ALINAN BORÇ HEM GELİR GİDER TABLOSUNDA HEMDE YENİ BÜTÇEDE GÖZÜKÜYOR. GELİR GİDER TABLOSUNA BU 81.250 TL Yİ EKLENİNCE RAKAMLARIN BAŞI DÖNECEK BU PARA NEREYE GİTTİ ARANILIP DURACAK BUHAR OLMAMIŞTIR. YOKSA DENKLİK SAĞLANAMAYACAK. BUNA BİR CEVAP OLSA GEREK.

 

YİNE İŞÇİLERE KIDEM TAZMİNATI GEÇEN SENE TAMAMLAMAK ZORUNDAYIZ DENİLDİ HEPSİ BİRDEN TAMAMLAMAK ZORUNDA DEĞİLİZ DİYE İTİRAZLARIMIZI PAYLAŞTIM. AMA HEM AİDATLAR HEM DE 1000 TL ÖDEMEDE İNDİRİM YAPILMADAN AYNEN KABUL EDİLDİ DOLAYISIYLA KIDEM TAZMİNATLARI İÇİN PARANIN YATIRLMIŞ OLMASI GEREKİR BAKIYORUM BU TAHMİNİ BÜTÇEDE DE VAR 150000TL.

GEÇEN SENE SADECE HAVUZ İÇİN HARCANMAK İSTENEN 300.000 TL LİK YATIRIM KABUL EDİLMEDİ İSTENEN PARALARDA DA HERHANGİ BİR KESİNTİ YAPILMADI. BU İTİBARLA HEM PİDE FIRINI HEM SAHİL KAFE HEMDE HAVUZ KAFE YAPILMIŞ MÜSTECİRLERİNE DE BAĞIŞLAR YAPILMIŞ OLMALIYDI. AMA SADECE HAVUZ KAFEYE ÖDEME YAPILMIŞ AYRICA PERGÜLESİDE YÖNETİMCE YAPTIRILMIŞTIR.

8- ELEKTRİK ÜCRETLERİNDEN GECİKME HEMDE AİDATLAR GİBİ ALINMASINDAN YANAYIM. ANCAK BURADA BİR SORUN VARDIR. ELEKTRİK ÜCRETLERİNİ KAPIYA ASTIKLA BU İŞ OLMAZ. GECİKME ZAMMI ALABİLMEK İÇİN İLGİLİSİNE TEBLİGAT KANUNUNA GÖRE YASAL BİLDİRİM YAPILMALIDIR. AİDATLAR GENEL KURUL SONUÇ BİLDİRGESİ İLE BİLDİRİLMEKTEDİR. ELEKTRİK İSE BİLDİRİM DIŞIDIR. ELEKTİRİĞİNDE BİDİRİLMESİ GEREKİR.

9- ODUN KESMEK İÇİN 12.500 TL YE ODUN KESME MAKİNASI ALINMAK İSTENİYOR. ANLAYAMADIM HANGİ ODNU KESECEKSİNİZ. BİZ PALMİYELERİ ZİNCİRLİ HIZARLARLA KESTİK . KALDI KİYÖNETİM SİTENİN ALETLERİNİ ÜYELERİN İHTİYACI OLDUĞUNDA VERMEMEKTEDİR. HEM DE UZUN MERDİVEN ESİRGENMİŞTİR. KOMŞUMUN PALMİYESİ KESİLECEK MEVCUT MERDİVEN KISA GELDİ YÖNETİMİN MERDİVENİ DAHA UZUN AMA YÖNETİM VERMEDİ ENGEL OLDU. SİZ KİMİN MALINI KİMDEN ESİRGİYORSUNUZ. ALET BİZİM AĞAÇ BİZİM KESİLİRSE ÇİRKİNLİK ORTADAN KALKACAK ENGEL OLUYORSUNUZ. BÖYLE YÖNETİM ANLAYŞI YOKTUR. 3 YILDI ELEKTROT KAYNAK MAKİNASI BOZUK NİYE YAPTIRILMAZ İNTERNET AKTARICI ANTEN LALEKENT 2 DİREĞİNDEKİ ANTEN YERİNDEN SÖKÜLÜP BAŞKA TARAFA GÖTÜRÜLDÜ VE YERİNE DEFALARCA SÖYLEMEME RAĞMEN ANTEN GETİRİLİP TAKILMADI.

YÖNETİMDEN RİCAM ÖNCE MEVCUTLARI KORUYUN BU PANDEMİ DÖNEMİNDE DE BİRAZ FREN YAPIN İSTEDİĞİNİZ PARA AZ DEĞİL.

AYRICA BIR TUTUMUMU İFADE EDECEĞİM. BU YÖNETİM BİR İLK UYGULAMAYA DAHA İMZA ATSI DİYE KATKI SUNACAĞIM BU YILKİ GENEL KURULUN 3 EYLÜLDE YAPILACAK TOPLANTISINA BİLEREK KATILMAYACAĞIM. ÇOĞUNLUK SAĞLANAMAZSA BİR HAFTA SONRAKİ TOPLATIYA KATILACAĞIM.

BU GÜN 1 EYLÜL DÜNYA BARIŞ GÜNÜ. HEPİNİZE BU ANLAMLI GÜNDE BARIŞ SEVGİ SAĞLIK DOLU BİR LALEKENTTE YAŞAMAK NASİP OLSUN DİLİYORUM SAYGILARIMLA.

 

ÖMER DİLİBAL

133/40

VERGİ DAİRESİ MÜDÜRÜ

Doğtaş,Yalıkavak

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.