Reklam
Reklam
Lalekent li Olmak Bir Ayrıcalıktır. - 25 Eylül 2022, Pazar Google+

2020 Olağan Genel Kurul a Çağrı

17 Ağustos 2020
1.677 kez görüntülendi

2020 Olağan Genel Kurul a Çağrı

Sitemizin 2020 yılı Olağan Genel Kurulu 

 

DEĞERLİ ÜYELER

 

İLGİLİ MERCİLER İLE YAPILAN GÖRÜŞMELER SONUCUNDA COVID-19 NEDENİ İLE ERTELENEN GENEL KURUL TOPLANTIMIZ; SOSYAL MESAFE, MASKE ve MAKSİMUM HİJYEN KOŞULLARI İLE GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR.

BU GELİŞMELER SONUCUNDA SİTE YÖNETİM KURULU, İLK TOPLANTIYI 03.09.2020 TARİHİNDE FUTBOL SAHASINDA YAPMAYI PLANLAMIŞTIR.

GENEL KURUL TOPLANTIMIZA COVID-19 NEDENİ İLE ÜYELER ve VEKALET SAHİBİ OLANLARIN DIŞINDA MİSAFİRLER KESİNLİKLE KABUL EDİLMEYECEKTİR.

 

Başkan                  Başkan Yrd.          Başkan Yrd.

 

Lalekent Sitesi

Bozbük-Milas-Muğla                             14.08.2020

 

Sayın Üyemiz,

Sitemizin 2020 yılı Olağan Genel Kurulu 03.09.2020 Perşembe günü saat 18:00’de COVID-19 pandemisi nedeniyle sitemiz futbol sahasında en az 2’şer metrelik sosyal mesafeyi koruma şartı ile yapılacaktır. Bu toplantıda yasal çoğunluk sağlanmadığı taktirde, 10.09.2020 Perşembe günü aynı yerde ikinci toplantı yapılacak, bu toplantıda çoğunluk aranmayacak ve kararlar oy çokluğu ile alınacaktır.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da sitemize yakışır bir biçimde tüm maliklerimizin gereken duyarlılığı göstererek belirtilen gün ve saatte toplantıya katılmalarını, katılamayacak olanların ise yakınlarına veya tanıdıklarına temsilci belgesi bırakmalarını önemle rica ederiz.

Saygılarımızla,

 

Günay Gençer                             Hayati Birden                       Mehmet Uzunlu

 

 

 

İçerik:

1.Gündem

2.Faaliyet Raporu

3.Gelir Gider Tablosu

4.Tahmini Bütçe

Ekler:

1.Temsilci Belgesi

2.Denetim Kurulu Raporu

 

 1. 1.                  GÜNDEM

1.Açılış, yoklama, saygı duruşu

2.Divan heyetinin teşkili

3.01.07.2019 – 30.06.2020 tarihleri arasını kapsayan döneme ait gelir-gider tablosunun takdimi ve faaliyet raporunun okunması

4.01.07.2019 – 30.06.2020 tarihleri arasını kapsayan döneme ait denetim kurulu raporunun okunması

5.01.07.2019 – 30.06.2020 tarihleri arasını kapsayan döneme ait yönetim kurulu çalışma raporu, gelir-gider tablosu ve denetim kurulu raporunun görüşülmesi ve ibrası

6.Geç ödenen aidat üzerinden %5 gecikme faizi alınması uygulamasının devamına, ayrıca geç ödenen elektrik borçları için de %5 gecikme faizi uygulanmasının görüşülmesi

7.Sabit harcamaların yapılabilmesi için Temmuz ayında da aidatların 200 TL olarak ödenmesi ve farkın takip eden aydan itibaren yatırılmasının görüşülmesi

8.Önümüzdeki döneme ait yapılması planlanan yatırımların (ektedir) görüşülmesi

9.01.07.2019 – 30.06.2020 tarihleri arasını kapsayan döneme ait tahmini bütçenin okunması ve oylanması

 1. Huzur haklarının tespiti
 2. Yönetim Kurulu asil ve yedek üye seçimi
 3. Denetim Kurulu asil ve yedek üye seçimi
 4. Dilek, Temenniler ve Kapanış

 

2. FAALİYET RAPORU

Lalekent Sitesi sayın üyeleri; 01.07.2019 tarihinde yapılan genel kurulumuzdan bugüne kadar yapmış olduğumuz faaliyetler aşağıdadır.

 1. Arıtma ve ön toplama çukurların çökeltileri vidanjör marifeti ile taşınmış, belediyenin gösterdiği yerlere deşarj yapılmış ve duvarları basınçlı su ile yıkanmıştır. Arıtma ünitelerinin kanalları ve filtreleri değiştirilmiştir. Arıtma ve ön toplama çukurları arasındaki kanalizasyon ana borusu yol çökmesi sonucu tıkanmıştır. Yol kazılarak 18 metre uzunluğundaki boru değiştirilmiştir. Yolların kilit parkeleri yeniden döşenmiştir. Kum depolarına arıtma maksatlı silis kum ve diğer filtre kumları doldurularak hizmete alınmıştır.
 2. Hidrofor dairesindeki sisteme su basan motor çıkışına kollektör yapılarak yanına yedek 2.motopomp konulmuştur. Böylelikle sistemdeki su kesintilerinden etkilenme süremiz mümkün olan en kısa zamana düşürülmüştür. Sisteme su basma zamanı ortalama bir vananın açılıp kapanma vakti kadarlık bir süreye indirilmiştir.
 3. Su şebekelerinden doğan arızaların yapılması esnasında 90 mm çapındaki ana borulara rastlanınca, ilave olarak yangın musluğu yapımı prensip edinilmiş ve ilk uygulama yapılmıştır. Bu yöntemle siteye 11 adet yeni yangın vanası kazandırılmıştır.
 4. Site içi su şebekesinde Haziran 2020 itibarı ile farklı günlerde 18 su arızası meydana gelmiş ve gerekli onarımlar yapılmıştır.
 5. Site içi 139 Ada’da bulunan bir villanın çatısında gece saat 23:30’da meydana gelen yangın; site personeli desteği ile 45 dakikada kendi imkanlarımız ile söndürülmüştür. Yangın musluklarının iç bölgelere doğru sayılarını artırma maksadının devam etmesi; sitemiz güvenliği açısından önem arz etmektedir.
 6. Sitenin çevresini çevreleyen tel örgünün bazı yerleri deforme olmuştur. Bu deforme yerlerden domuzların sitemize girerek bahçelere zarar verdikleri bilinmektedir. Bu nedenle, 15×30 ölçülerinde tel örgü altına beton dökülerek tel örgüler beton kalıp içine alınmış ve bu kısımlardan hayvan geçişi engellenmeye çalışılmış ve deformasyonlar tamir edilmiştir.
 7. Çöp konteynerlerinin yerlerinden bazı üyelerimizin rahatsız oldukları, bu rahatsızlıklarını sözlü olarak ifade etmenin ötesinde fiili durum yaratacak kadar ileri götürdükleri vakadır. Bu ve bazı diğer sebeplerden ötürü, bazı çöp konteynerlerinin önüne duvar panosu koyarak gizlenen konteynerler ile üyelerimizi rahatlatmak amacıyla birkaç adedine dekorasyon yapılmış, uygulama beğeni ve görüşlerinize sunulmuştur.
 8. Siteye 2019 yılı Genel Kurul Kararı gereği su deposu için iki adet jeneratör alınması planlanmış ve bu çerçevede piyasa araştırması yapılmıştır. İki jeneratörün alımı, nakliyesi ve montajı değerlendirmesi yapılmış, bu çerçevede trafonun yanına monte etmek kaydıyla 50.000 TL peşin, kalanı 6 taksitle toplam 150.000 TL’ye AKSA Marka, maksimum gücü 770 kVA olan jeneratör alınmıştır. Mevcut trafo gücü 630 kVA’dır. Mevcut sisteme entegre edilmesi için alımı yapılan kablo vs. malzemeler için 10.000 TL harcanmış olup, jeneratör siteye 160.000 TL’ye mal olmuştur. Jeneratörün alınması ile sitenin tüm sistemine hitap eden elektrik üretimi elde edilmiştir. Şebekenin elektrikleri kesildiğinde jeneratörün devreye girmesi yaklaşık 10 saniye sürmekte olup, sitemizin insan ve makine hayatının kesintisiz devam etmesi ana amacımızdır. Jeneratör, saatte 100 TL’lik mazot tüketmektedir. Şayet daha küçük ve 2 adet alınsaydı; kablo ve kanal maliyeti daha az olmayacak, sadece arıtma ve hidrofora hitap edecekti ve tüm siteyi aydınlatamayacaktı. Bu gerekçeler ile paramızın yettiği ölçülerde hem güçlü hem doğru seçilmiş 2.el makineyi almış bulunuyoruz. Jeneratörümüz Ankara’dan alınmış, Ankara-Lalekent arası nakliye ücretini üyelerimizden Sn. Mehmet Akıllı karşılamıştır.
 9. Sitede evlerimizi çevreleyen yeşil alanlardaki sınır görevi yapan çitlerin ortalama boyları 1 metre olacak şekilde personel tarafından kesilerek peyzajı yapılmıştır. Yönetim tarafından çitlere yapılan bu budama işlemleri, bütün sitenin temizliğinin aynı anda yapılması ile uygun olmuştur.
 10. Sitede amfi tiyatro arkasında bulunan eski su deposu binası, basit bir temizlik ile sportif kültür merkezine çevrilmiştir. Söz konusu alana bir adet masa tenisi, 2 adet dart boardu ve daha önceki yönetimler tarafından alınmış salon satranç takımı ve satranç oyun sandalyeleri konularak hizmete sunulmuştur.
 11. 138 ve 139 adalarda bulunan bakıma muhtaç olan, toplam uzunlukları 150 metre olan 6 ara yolun bakımları yapılmıştır.
 12. 138 Ada’da Siemens duvarı dibinde bulunan otoparkın alçak olan tavanının bir bölümü yaklaşık 40 cm yükseltilerek araçların rahat park etmelerini sağlanmıştır.
 13. Dünya çapında ve ülkemiz bazında hepimizin bildiği COVID-19 virüsü ile bağlantılı sokağa çıkma yasakları nedeniyle bir süre pazara gidemediğimizden ötürü yapılan araştırmalar doğrultusunda bir şahsın haftada iki gün sitemize gelerek pazar açabileceği yönünde mutabakat sağlanmıştır. Haftada iki gün sebze meyve ve mandıra, site yönetim binası zemininde 7 Mart 2020’den beri hizmet vermeye başlamıştır.
 14. Sitemize ait olan 3 adet (villa) lojmanın genel bakımı, dış cephe ve iç mekân boyası yapılmıştır. Villaların sıhhi tesisatları onarılmış, perguleleri sağlamlaştırılmış, çatıları aktarılmış ve bina içi ve terasları kalebodur ile kaplanmıştır. Yapıldığı tarihten bugüne kadar onarım ve bakım görmemiş olan villalar tekrar daha sağlıklı ve yaşanır bir hale getirilmiştir.
 15. Kumsalda bozuk görünümlü geri plandaki eğimli arazi düzenlenmiş, doğal taşlar ile duvar örülmüş; sitemiz için temiz ve açık alan sağlanmıştır.
 16. Elektrikte dağıtımında ve kullanımında prensip şu şekildedir: Üç faz dağıtılırken elektrik alıcıları eşit olarak üçe bölünmeli (365 ev / 3 = 123 ev gibi) ve fazlar eşit yüklenmelidir. Sitemizin trafo çıkışına bakıldığında, fazlar arası dengesiz yükleme görülmüş; bunun için havuz kafenin ve marketin tüketimi tek fazdan çıkarılıp üç faza taşınmış; bu işlemler için 135 metre kablo kanalı kazılarak kablo döşemesi yapılmıştır. Bu uygulama ile site trafomuzun kısmen rahatlaması sağlanmıştır.
 17. Sitemiz içinde ortalama 500 adet zeytin ağacı bulunmaktadır. Ancak bir tanesinin hayli yaşlı olması nedeniyle; T.C. Orman Bakanlığı’na yazı ile müracaat edilerek ağacın yaşını, bakım periyotlarını, hassasiyetlerini ve özel koruma altına alınıp alınamayacağını öğrenmek adına müracaat yapılmıştır.
 18. Milas Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ile yapılan gerekli koordinasyon neticesinde, site girişinden itibaren ve site içerisinde gerekli asfalt yamaları yaptırılmıştır.
 19. Sahil, şemsiyeler arası 8 metre uzaklık olacak şekilde düzenlenmiş; her şemsiyenin altına 2’şer adet şezlong konulmuştur. Üyelerimizin virüsten korunması için yapılan bu kurala hassasiyetle uyulmaya devam edilmesini kişi ve toplum sağlığı açısından arzu etmekteyiz.
 20. Site içinde tuvaletler hariç 5 ayrı yerde çeşme ve yanlarında el yıkama deterjanı mevcuttur. Çocuk bahçelerine, spor alanlarına ve çeşmelere sabun ve deterjan konularak el yıkama alışkanlıklarımızı devam ettirmek amaçlanmıştır.
 21. Sitenin trafo binasının çatı tamiri ve dış cephe boyası yapılmıştır.
 22. Yönetim binası ve halen kirada olan küçük yönetim binası sıva çatlaklıkları tamir edilmiş, cepheleri dış cephe boyası ile boyanmıştır.
 23. Eski su deposu adı ile anılan amfi tiyatronun üstündeki binanın kiremitleri aktarılmış, alın tahtaları yenilenmiş ve dış cephe boyası kısmen yapılmıştır.

 

Başkan Yardımcısı                                       Başkan                                       Başkan Yardımcısı

Hayati Birden                                     Günay Gençer                                  Mehmet Uzunlu

 

 

 

3. GELİR / GİDER TABLOSU

 

Lalekent Sitesi 01.07.2020 – 30.06.2021 dönemi gelir/gider tablosu aşağıda sunulmuştur.

 

GİDERLER

(TL)

  GELİRLER

(TL)

1

Personel Giderleri 510.388,00 1 2019 Dönemi Devir

238.961,00

a. Çalışan personel (ikramiye dahil) 330.543,00 2 Site Gelirleri

1.298.539,00

b. Huzur hakkı 42.600,00 a. Aidat Güvence

865.153,00

c. SGK primleri 117.884,00 b. Gecikme Faizi

15.169,00

d. Muhasebe, avukat, elektrik mühendisi 8.400,00 c. Üye Elektrik Ödemeleri

165.743,00

e. Personel ev kirası 9.100,00 d. Banka Faizi

12.503,00

f. Güvenlik personeli giyim yardımı 1.861,00 e. Avans tahsili

187.088,00

2

İşletme Giderleri 84.011,00 f. Zeytin Geliri

27.500,00

a. İlaçlama 13.278,00 g. İşletme Elektrik Tahsilatı

6.551,00

b. Telefon/internet 3.144,00   h. Muğla 2. İdare Mahkemesi

354,00

c. Kırtasiye ve büro giderleri 11.510,00 i. 2018-2019 Temsa İade

2.478,00

d. Diğer işletme gideri 56.079,00 j. Günay Gençer’den alınan borç

16.000,00

3

Demirbaş Alımı 166.310,00  

 

a. 770kVA Jeneratör 150.000,00  

 

b. Pompa 3.370,00  

 

c. Çim Biçme Makinesi 3.500,00  

 

d. Çöp Konteynerleri 9.440,00  

4

Araç Bakım ve Onarımı 11.479,00  

5

Elektrik Gideri 354.674,00  

 

a. Üyelerden Toplanan 165.743,00  

 

b. İşletmelerden 6.551,00  

 

c. Yönetimin Ödediği 182.380,00  

6

Akaryakıt Giderleri 26.351,00  

7

Ödenen Vergi ve Cezalar 25.317,00  

 

a. Araç Vergileri 2.163,00  

 

b. Belediye Ecrimisil 18.075,00  

 

c. Muğla 2. İdari Mahkemesi 5.079,00  

8

Mevcutlar 161.809,00  
a. Kasa 5.125,00
b. Akbank 7.300,00
c. İş Bankası 4.494,00
d. Akbank vadeli 60.797,00
e. İş Bankası vadeli 84.093,00

10

Yatırımlar 197.161,00  
a. Site Ses Sistemi 13.197,00
b. Havuz Cafe ve Sahil Cafe merdiven düzenleme 55.500,00
c. Personel Lojman Onarımı ve İşçilik 10.500,00
d. 3 Lojman onarımı, trafo çatısı, iç yollar, metrük bina 47.984,00
onarımı, yönetim binası ve site evleri boyası ve işçilik
e. Jeneratör, elektrik ve izolatörler, kablo ve işçilik 35.102,00  
f. Arıtma bakım ve onarımı 34.878,00

 

Genel Toplam 1.537.500,00   Genel Toplam

1.537.500,00

 

 

4. TAHMİNİ BÜTÇE

 

Lalekent Sitesi 01.07.2020 – 30.06.2021 dönemi tahmini bütçesi aşağıda sunulmuştur.

GİDERLER (TL) GELİRLER (TL)
1 Personel Giderleri 1.088.200,00 1 Geçen Yıldan Devir 161.809,00
a. Çalışan personel (İkramiye + Kira Yardımı) 670.000,00 2 Site Gelirleri 1.890.950,00
b. Huzur hakkı 43.200,00 a. Üyelerden aidatlar 1.545.712,00
c. SGK primleri 211.000,00 b. Üyelerden Tahsil Edilen Elektrik 165.000,00
d. Muhasebe, Avukat, Elektrik Mühendisi 14.000,00 c. İşletmelerden Elektrik Bedeli 15.000,00
e. Kıdem tazminatı 150.000,00 d. Zeytin Geliri 10.000,00
2 İşletme Giderleri 80.000,00 e. Gecikme Zammı 15.000,00
3 Demirbaş Alımı 22.000,00 f. Banka faizi (Akbank ve İş Bankası) 7.000,00
4 AYDEM Elektrik 410.000,00 g. Üyelerden Avans 16.000,00
5 Araçlar Bakım Giderleri 35.000,00 h. Üyelerden Aidat Alacağı 73.832,00
6 Akaryakıt Giderleri 45.000,00 i. Üyelerden Elektrik Alacağı 43.406,00
7 Ecrimisil Ödemesi 25.000,00
8 Çeşitli Vergiler 3.500,00
9 Site Aydınlatma, Arıtma, Motor Onarımları 55.000,00
10 Altyapı Onarım, Yedek Parça 30.000,00
11 Mevcutlar 161.809,00
a. Kasa 5.125,00
b. Akbank 7.300,00
c. İş Bankası 4.494,00
d. Akbank vadeli 60.797,00
e. İş Bankası vadeli 84.093,00
12 Firmalara Borç Ödeme 81.250,00
13 Günay Gençer’e Ödeme 16.000,00
Genel Toplam 2.052.759,00 Genel Toplam 2.052.759,00

 

 

YAPILACAK YATIRIMLAR

1.Pide fırınının yenilenmesi                                           :100.000 TL

2.Sahil Cafe zemin düzenlemesi, seramik ve demirlerin değişimi                                                                                                      :100.000 TL

3.Havuz Cafe zemin düzenlemesi, seramik ve 2 adet pergole yapımı                                                                                          :100.000 TL

4.8 adet ilave yangın musluğu                                      :12.000 TL

5.Jeneratörün ses izolasyonunun yapılması              :40.000 TL

6.Elektrik panolarının 35 adedinin yol kenarlarına alınarak müstakil bağlantıların sağlanması                                 :140.000 TL

7.Atölye için;

1.1 Adet kompaktör                                                       :7.500 TL

2.Uzun saplı odun kesme makinesi                            :8.000 TL

3.Uzun palalı odun kesme makinesi                    :4.500 TL

4.Kamera sistemi                                                     :48.000 TL

TOPLAM: 560.000 TL

 

TEMSİLCİ BELGESİ

 

LALEKENT SİTESİ YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI’NA

Üyesi bulunduğum LALEKENT Sitesi’nin 03.09.2020 Perşembe günü yapılacak olan Yıllık Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda alınan kararları adıma oylamaya ve beni her konuda temsil etmeye, aşağıda imzası bulunan …………………………………………’ı vekil olarak tayin ettim.

 

TARİH                                                                                                                                                                                        …./ …./ …..

 

TEMSİL YETKİSİ VEREN ÜYE                                        TEMSİLCİ

 

ADI SOYADI            :                                                                       ADI SOYADI            :

ÜYE NUMARASI:

ADA PARSEL NUMARASI            :

 

İMZA                                                                                      İMZA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TEMSİLCİ BELGESİ

 

LALEKENT SİTESİ YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI’NA

Üyesi bulunduğum LALEKENT Sitesi’nin 10.09.2020 Perşembe günü yapılacak olan Yıllık Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda alınan kararları adıma oylamaya ve beni her konuda temsil etmeye, aşağıda imzası bulunan …………………………………………’ı vekil olarak tayin ettim.

 

TARİH                                                                                                                                                                                        …./ …./ …..

 

TEMSİL YETKİSİ VEREN ÜYE                                        TEMSİLCİ

 

ADI SOYADI            :                                                                       ADI SOYADI            :

ÜYE NUMARASI:

ADA PARSEL NUMARASI            :

 

İMZA                                                                                      İMZA

 

 

 

Lalekent Sitesi’nin 01.07.2019/30.06.2020 Dönemi

Denetim Kurulu Raporu

Lalekent Sitesi’nin 01.07.2019/30.06.2020 dönemi çalışmaları kat mülkiyeti kanunu ve site yönetim planının denetim kuruluna verdiği yetkiler çerçevesinde site işletme defteri, muhasebe kayıtları, fatura, tahsilat makbuzları, gider pusulası, kasa ve banka kayıtları ile yönetim kurulu karar defteri tarafımızca incelenmiştir.

Yönetim kurulu karar defterinin incelenmesinden yönetim kurulunun bu dönemde 20 (yirmi) adet karar aldığı ve imzaladığı görüldü.

Site harcamaları ve gelirlerinin kayıt altına alındığı işletme defteri 19.06.2017 tarih ve 5512 yevmiye numarası ile Milas 3 numaralı noterliğince onaylanan işletme defterine ilave 16 Aralık 2019 tarih ve 9185 yevmiye numarası ile Didim 2. Noterliğinden alınan işletme defterine yapılan kayıtlar ile harcama ve gelir belgeleri uyumludur.

Yaptığımız denetim sonucu tespitlerimiz aşağıya çıkarılmıştır. Hesaplamalarda toplamların kuruş haneleri sıfırlanmıştır.

Denetim dönemi 01.07.2019/30.06.2020 tarihleri arasında işletme hesap özeti aşağıdaki gibidir.

 

Lalekent İşletme Hesap Özeti (01.07.2019/30.06.2020)

Giderler  1.375.691,00 TL Gelirler

1.537.500,00 TL

Mevcutlar

161.809,00 TL

Dönem başı mevcut      238.961,00 TL
a) Kasa

5.125,00 TL

Bankalarda yapılan tahsilat

822.260,00 TL

b) Akbank

7.300,00 TL

Makbuzlarla tahsil edilen

445.298,00 TL

c) İş Bankası

4.494,00 TL

Faiz Akbank

5.407,00 TL

d) Akbank Vadeli

60.797,00 TL

Faiz İş Bankası

7.096,00 TL

e) İş Bankası Vadeli

84.093,00 TL

Günay Gençer’den alınan borç

16.000,00 TL

  2018-2019 döneminde Temsa Plastik’e yapılan mükerrer ödeme geliri

2.478,00 TL

 

 

 

 

Genel Toplam

1.537.500,00 TL

Genel Toplam

1.537.500,00 TL

 

 

Gelir/Gider Tablosu Açıklaması

Bu genel hesap özetinden sonra site harcamalarının ve gelirlerinin açıklamasını aşağıdaki başlıklar altında bilgilerinize sunmak istiyoruz.

1. 2018 döneminden devir

238.961,00 TL

 

2. Site gelirlerimiza) Aidatlar (güvence dahil)

b) Gecikme faizi

c) Elektrik parası (üyelerin ödediği)

d) Banka faizi (Akbank ve İşbank)

e) Üyelerden toplanan avans

f) Zeytin geliri

g) Market-Sahil Cafe elektrik geliri

h) Muğla 2.İdare Mahkemesi İadesi

i) 2018-2019 döneminde Temsa Plastik mükerrer ödeme iadesi

j) Günay Gençer’den alınan borç

 

1.298.539,00 TL

865.153,00 TL

15.169,00 TL

165.743,00 TL

12.503,00 TL

187.088,00 TL

27.500,00 TL

6.551,00 TL

354,00 TL

2.478,00 TL

16.000,00 TL

 

Bu gelirlerimizin 445.298,00 TL’si makbuzlarla yapılmış, Akbank Milas Şubesi’ne 362.567,00 TL, İş Bankası Milas ve Ankara İncesu Şubesi’ne 459.693,00 TL olmak üzere toplam 1.267.558,00 TL tahsil edilmiştir. Ayrıca 12.503,00 TL faiz gelirlerimiz mevcuttur.

 

3. Banka Hesaplarımıza) Akbank Milas Şubesi

b) İş Bankası Milas Şubesi

c) Akbank Kıdem Tazminatları

d) İş Bankası Vadeli Hesabı

156.684,00 TL

7.300,00 TL

4.494,00 TL

60.797,00 TL

84.093,00 TL

 

İşletme özetinde de görüldüğü üzere Akbank Milas Şubesi’nde 7.300,00 TL, İş Bankası Milas Şubesi’nde 4.494,00 TL paramız mevcuttur. İş Bankası Ankara İncesu Şubesi’nde ise yatırılan paralar aynı gün İş bankası Milas Şubesi’ne virman edildiği için bakiye sıfırdır.

Ayrıca Akbank’ta kıdem tazminatları karşılığı 60.797,00 TL, İş Bankası vadeli hesabında 84.093,00 TL bulunmaktadır.

4. Üyelerden Alacaklara) Aidat alacağımız

b) Elektrik parası

c) Avans

133.238,00 TL

73.832,00 TL

43.406,00 TL

16.000,00 TL

 

Üyelerimizden borcunu zamanında ödemeyenler devam etmektedir. Ancak bu dönemde borcunu ödemeyen üyelere yönelik bir kısmına icra işlemi başlatılmıştır.

 

5. Personel Giderleria) Çalışan personel (ikramiye dahil)

b) Huzur hakkı

c) SGK Primi

d) Muhasebe, avukat, elektrik mühendisi

e) Personel ev kirası

f) Güvenlik personeli giyim bedeli

510.388,00 TL

330.543,00 TL

42.600,00 TL

117.884,00 TL

8.400,00 TL

9.100,00 TL

1.861,00 TL

 

6. Büro ve İşletme Giderleria) İlaçlama

b) Telefon/internet

c) Kırtasiye ve büro giderleri

d) Diğer işletme giderleri

84.011,00 TL

13.278,00 TL

3.144,00 TL

11.510,00 TL

56.079,00 TL

 

7. Yatırım Giderleria) Site ses yayın düzeni

b) Havuz Cafe sahildeki merdiven düzenlemesi

c) Personel lojman onarım işçilik

d) 3 adet site personel lojmanı, trafo çatısı, iç yollar düzenlemesi, metruk bina onarımı, yönetim binası ve siteye ait evlerin boya-onarım ve işçilik bedeli

e) Jeneratör-elektrik izolatörleri, kablo ve işçilik bedeli

f) Arıtma tesisi bakım ve onarımı

197.161,00 TL

13.197,00 TL

55.500,00 TL

10.500,00 TL

 

 

47.984,00 TL

35.102,00 TL

34.878,00 TL

 

8. Demirbaş Alımlarıa) 770 kVA Jeneratör

b) Çim Biçme Makinesi

c) Arıtma Pompası

d) Çöp Konteynerleri

 

166.310,00 TL

150.000,00 TL

3.500,00 TL

3.370,00 TL

9.440,00 TL

 

9. Araç Bakım Onarımı

11.479,00 TL

 

10. Elektrik Giderleri

a) Üyelerden toplanan

b) İşletmelerden (market hariç)

c) Yönetimin ödediği (site)

354.674,00 TL

165.743,00 TL

6.551,00 TL

182.380,00 TL

 

 

11. Akaryakıt Giderleri

26.351,00 TL

 

12. Ödenen Vergiler ve Cezalar

a) Araç vergileri

b) Milas Belediyesi’ne ödenen ecrimisil (yapılan şikayetler sonucu her sene ödenen miktara ilaveten olanlar için tutulan tutanak sonucu ödenen ecri misil 3.576,00 TL)

c) Muğla 2. İdare Mahkemesi’ne ve avukata ödenen

25.317,00 TL

2.163,00 TL

18.075,00 TL

 

5.079,00 TL

 

SİTEMİZ ADINA 2008/2012 YILLARI ARASINDAKİ 4,5 YILLIK DÖNEM İÇİN MİLAS MAL MÜDÜRLÜĞÜ’NCE ECRİ MİSİL İHBARNAMESİ KARŞILIĞI YATIRILAN MİKTARA İLİŞKİN MUĞLA 2. İDARİ MAHKEMESİ NEZDİNDE AÇILAN DAVA MAHKEMENİN 2015/20016 KARAR NO VE 22.12.2015 TARİH VE 2015/1316 SAYILI GEREKÇELİ KARAR İLE DAVAYA KONU İŞLEMİN 10.586,87TL’LİK KISMININ İPTALİNE 57.567,13TL’LİK KISIM YÖNÜNDEN İSE DAVANIN REDDİNE KARAR VERİLMİŞTİR.

Dava ile ilgili temyize başvurulmuş olup hukuki işlem Danıştay’da devam etmektedir.

Güneş panellerinde kullanılan aküleri ile ilgili “Yiğit Akü Firması” aleyhine açılan 10.01.2014 tarihli Ankara 1. Tüketici Mahkemesi nezdinde açılan dava 09.06.2016/791 sayılı karar no ile reddedilmiştir. Yargıtay’a açılan dava 19.03.2019 tarihinde sonuçlanmış ve aleyhimize karar verilmiştir.

2018-2020 dönemini kapsayacak genel kurul toplantısında markete 50.000,00 TL verilmesi kararlaştırılmıştır. Söz konusu meblağ ödenmemiş olup market Nisan-2018 tarihinde halen işletici olan şahsa kiralanmış, anılan tarihten itibaren Temmuz 2019 ayında tahsil edilen 1.701,00 TL dışında yönetime herhangi bir elektrik ödemesi yapmamış olup dolayısıyla yönetime elektrik borcu bulunmakta, söz konusu ödenecek olan meblağdan toplam elektrik borçları ödenecek, müteakiben kalacak olan miktar kendisine ödeme yapılacaktır.

2019-2020 genel kurulunda Market-Havuz-Sahil Cafe kira ücretlerinin belirlenmesi görevi yönetim kurulu ile denetim kuruluna verilmiştir. Ancak Mart 2020’den itibaren devam etmekte olan PANDEMİ nedeniyle kira bedelleri belirlenmiştir. Ayrıca söz konusu kira bedellerinin belirlenmesi yönetim kurulu görevleri kapsamında olduğunda denetim kurulu söz konusu kira bedellerinin belirlenmesine katılmayacaktır.

2019-2020 genel kurulunda su deposu ve arıtma tesisi ve toplama çukuru olmak üzere 2 adet yaklaşık 50 ila 60 kVA 2 adet jeneratör alınmasına karar verilmiştir. Yapılan piyasa araştırması ve alınan tekliflerde 1 adet 69 kVA 51.000,00 TL (KDV Dahil), 1 adet 50 kVA 41.000,00 TL (KDV Dahil) montaj ve nakliye kablo maliyetleri hariç olmak üzere fiyat belirlenmiştir. Montaj + Kablo + Nakliye her 2 jeneratör için yaklaşık 80.000,00 TL ila 100.000,00 TL olarak hesaplanmıştır. Bu arada Aksa Jeneratör’den 825 kVA 338.000,00 TL + KDV, Aksa 720 kVA 2.el 188.000,00 TL + KDV, Montaj + Kablo + Nakliye ve dış kabin hariç olmak üzere teklif verilmiştir.

Bu arada kat maliklerimizden bir üyenin yardım ve aracılığı ile NOVA GÜÇ firmasından 400 saat kullanılmış, 2.el 770 kVA’lık Aksa marka jeneratör; nakliye, montaj, dış kabin için 150.000,00 TL fiyat verilmiş, diğer tekliflere göre daha uygun olması nedeniyle alınmasına karar verilmiş, sadece montajda sarf edilen 10.000,00 TL kablo masrafı ile 160.000,00 TL’ye mal olmuş ve taksitle alınmıştır (Teknik detaylar gerekirse yönetim tarafından verilecektir).

Genel kurul tarafından alınan karar gereği yaklaşık 180.000,00 TL – 200.000,00 TL’ye mal olacak 2 adet 69 + 50 kVA’lık jeneratör alınmış olsa idi sadece su deposu (Hidrofor + Kuyular) ve arıtma sistemi faydalanabilecek idi. Halihazırda 160.000,00 TL’ye mal olan Aksa 770 kVA’lık jeneratör ile su deposu + arıtma sistemleri yanısıra tüm sitenin elektrik kesintilerinde devreye girmek suretiyle elektrik ihtiyacını karşılamaktadır. Maddi açıdan daha uygun olmanın yanısıra sitenin tüm elektrik ihtiyacını karşıladığından alınan bu jeneratörün uygun olduğu değerlendirilmekle birlikte genel kurulun takdirine sunulmuştur.

2019-2020 genel kurul karar gereği havuz cafe zemin hariç tamamlanmış, pide fırın tadilatı ve sahil cafe zemininin yapılması, sitede çalışan 3 personelin ikamet ettiği 3 adet siteye ait binadaki zorunlu tadilatların yapılması, ayrıca birçok üyenin zamanında ödeme yapmaması (Haziran 2020 sonu itibariyle 133.238,00 TL alacak mevcuttur) nedenleriyle pide fırını ve sahil cafe zemini yapılamamıştır (Artan piyasa fiyatlarının da dikkate alınması gerekir). Söz konusu nedenlerle birimlere yapılan masrafların bir kısmının ödemesi, 2020-2021 döneminde yapılacaktır (detayı yönetim kurulu açıklayacaktır).

Haziran 2020 ayında 1 personel askere gitmesi nedeniyle görevinden ayrılmıştır.

Denetim kurulu olarak site yönetiminin 01.07.2019-30.06.2020 dönemindeki işlem ve hesapları inceledik ve gerekli açıklamaları yaptık.

Değerlendirmelerimiz sonucunda yönetim kurulumuzun 01.07.2019-30.06.2020 dönemi hesaplarının aklanması gerektiği kararına vardık. Durumu genel kurulumuzun onayına sunarız.

Saygılarımızla,                                                                                                          05.07.2020

Denetleme Kurul Üyeleri

Tekin GÜNSAN

Hasan Yüksektepe

 

Yorumlar

 1. KAFSINKAF dedi ki:

  İLGİLİSİNE,

  GÜNÜMÜZ EKONOMİ KOŞULLARINI GÖZ ÖNÜNE ALARAK;
  YAPILACAK YATIRIMLAR BAŞLIĞI ALTINDAKİ
  – PİDE FIRINI TADİLATI : 100000.00 TL,
  -SAHİL KAFE TADİLATI : 100000.00 TL,
  -HAVUZ KAFE TADİLATI : 100000.00 TL

  MADDELERİNİN ÇIKARTILMASI VE HUZUR HAKKI OLARAK BELİRTİLEN 330543.00 TL’NİN TOLERE EDİLEBİLİR MAKUL SEVİYEYE İNDİRİLMESİ NAÇİZANE ÖNERİMDİR.
  ZİRA KİMSE BU ZAMANDA HAR VURUP HARMAN SAVUR(A)MUYOR. YATIRIM DİYE SUNULAN VE ADETA KLİŞE GİBİ YÜZER BİN LİRADAN TOPLAM ÜÇ YÜZBİN LİRA SOKAĞA ATILACAK HARCAMA GÖRÜNÜMÜNDE. KİMSENİN BUNA OLUR VERECEĞİNİ DÜŞÜNMÜYORUM. YAP İŞLET DEVRET SİSTEMİ İLE TALİPLİSİ YAPAR, İŞLETEBİLİRSE İŞLETİR, SÖZLEŞME SONUNDA DA DEVREDER.
  3 EYLÜL’DE YAPILMASI PLANLANAN OLAĞAN GENEL KURUL’DA HİÇBİR KİMSEYE TEMSİL YETKİSİ VERMEDİĞİMİ BİLGİLERİNİZE SUNARIM.

  SAYGILARIMLA

  A. METİN ÖZKAPANCILAR