Reklam
Reklam
Lalekent li Olmak Bir Ayrıcalıktır. - 11 Ağustos 2022, Perşembe Google+

Eğlence Yerleri

12 Şubat 2012
5.694 kez görüntülendi

Eğlence  Yerleri

bodrum-eglence-diskolar

Bodrum’da gece hayatı, gün batımından hemen önce,

Bodrum Kalesi’ne uyumaya giden martı sürülerinin kanat

hışırtıları ve limana dönmekte olan takaların motor

sesleriyle

başlar…

Bodrum’da güneş, Gümüşlük ve Turgutreis’te olduğu gibi denizin ardında değil de, Karaada’nın ve İstanköy’ün arkasından batar. Yelkenliler, dalış ve mavi tur tekneleri yavaş yavaş karaya doğru yanaşırken, bir kızıllık kaplar ufukları…
Balıkçılar, günün son taze balıklarını satarken, işten çıkanlar hızlı adım eve dönerken, ufak Bodrum teknelerinin ışıkları yanmaya başlar. Daha etraf tam karanlığa bürünmeden masalar hazırlanır, arkadaşlar toplanır ve başlarlar yemeklerini yiyip, içkilerini yudumlamaya… Denizcilerin, her akşamı hasretle beklemelerinin sebebi yemek değildir elbet, dalgalarla sallanan küçük takalarında yaptıkları doyumsuz dost sohbetleridir…

Hava biraz daha kararınca, Bodrum sakinleri yemeğin üstüne yürüyüşe çıkarlar, meydandaki Denizciler Derneği’nin kafesine uğrayıp, eşe dosta selam verirler, bir bardak taze çayını içerler, uzun direkli Bodrum guletlerini izleyerek… Bodrum’un orta yaşlıları, yaz mevsiminde Barlar Sokağı’na uğramazlar pek, çünkü pek kalabalıktır oralar, kendi sokaklarında ite kaka yürümek istemezler.

Artık karanlık iyice bastırınca, Bodrum sakinleri yavaş yavaş el etek çekerler, çünkü Bodrum gecelerini kanı deli akan gençlere bırakmanın zamanı gelmiştir.

Barlar Sokağı’ndan müzik sesleri yükselmeye başlar, canlı müzik yapanlar, dans gecesi düzenleyenler, rock müzikte eğlenenler, sahilde soft müzik eşliğinde içeceklerini yudumlayanlar, meyhaneler sokağında kendi şarkılarını söyleyenler…

Barlar Sokağı’ndan marinaya doğru yürüdüğünüzde biraz daha asil bir hava sarar her yeri, şık restoranlar, lüks markaların olduğu bir çarşı, beyaz yatların arasında bulunan gece mekanları misafirlerini bekler…

Kale ve marina arasında yer alan caddede yürüyüş yapabilir, çardaklarda oturabilir, Küba, Helva, Fink gibi Bodrum’un gözde mekanlarında eğlenebilirsiniz. Sevgilinizle romantik vakitler geçirmek, mum ışığında kale manzarasını izlemek istiyorsanız, kale ve Halikarnas arasında yer alan caddede, sahil kafelerine oturabilir, ayaklarınızı denize doğru uzatabilirsiniz.

Yaz döneminde sabah saatlerine kadar açık olan mekanlarda, istediğiniz tarz bir eğlence mekanına gidip, stres atabilirsiniz. Eğer Bodrum merkezde kalıyorsanız, yürüyerek ya da taksiyle otelinize dönüp, bir sonraki günün planlarını yapabilir, Bardakçı Koyu’na ya da Bitez’e giderek yaz akşamlarında denize girerek bitmeyecek yeni bir güne başlayabilirsiniz….

 Katamaranla deniz üstünde köpükle dans pistinde
Bodrum’un iddialı eğlence mekanlarının çoğu merkezde. Çevresindeki yerleşimlerden Türkbükü, beach club’ları ve üst gelir gruplarına hitap eden eğlence mekanlarıyla ünlü. Gümbet’te orta sınıf İngiliz, Alman, Hollandalı turistlere hitap eden restoran eğlencesi yaşanıyor. Sörfçülerin mekanı Bitez ve tiyatrocularla ressamların tercih ettiği Torba barlarıyla ünlü. Yalıkavak akşamları genellikle sakin. Fantezi, arabesk, Türkçe pop müziğinin ünlü isimleri gece 01.00’den sonra Bitez-Gümbet arasındaki otoyolun etrafına serpiştirilmiş mekanlarda sahneye çıkıyor.
Bodrum merkezinde, çılgın eğlencenin tartışmasız adresi Halikarnas Disko. Beş bin kişilik. Avrupa ‘nın en büyük eğlence mekanlarından. 27. yılını kutluyor. Saat 23.00’te açılıyor, sabah 05.00’te kapanıyor. Müşterilerinin ağırlığı turistler. Sahnesinde köpük içinde ve fıskiyeler altında dans etmek mümkün. İlginç dans grupları, şaşırtan şovları çok meşhur. Bu yıl ünlü DJ’ler Lee Burridge, Fuchs, Dave Seamen, Seb Fontaine, Sander Kleinenberg sahne alacak. Lazer şovu, Bodrum’un her tarafından izleniyor. İki gün önceden rezarvasyonla yemek servisi alınabiliyor.
Marine Yacht Club, yatçıların, deniz meraklılarının eğlence mekanı. Restoranı, dört ayrı barı cazibe merkezi. Terasında Bodrum Kalesi manzarası eşliğinde, caz ağırlıklı programlarıyla, Fatih Erkoç ve Aşkın Arsunan’ı dinleyebilirsiniz.
Bar atmosferinde içkisini yudumlayıp, bir kenarda gönlünce sohbet etmek ya da dans etmek isteyenler Küba ve Chocolate’ı tercih ediyor. Küba, Latin müziğini sevenlerin mekanı. Sabah 04.00’e kadar açık.
Caz, house, hip hop, rock gruplarının sahneye çıktığı Hadigari, Bodrum’un ilk disko barlarından. 33 yıllık, 5 bin metrekarelik alanında iki bin kişiyi ağırlayabiliyor. Resim, heykel sergileri düzenleniyor, Bodrum Caz Festivali’ne ev sahipliği yapıyor. Emprovize caz ve rock severlerin mekanı Kedi Müzik Kulübü.

DENİZ ÜSTÜNDE ÇILGIN EĞLENCE

Bodrum’un merkezinde de kumsal romantizmi yaşamak mümkün. Oriste Beach Restoran, Latin müziği eşliğinde eğlenme imkanı sunuyor.
Eski Bodrum ruhu, 24 yıllık Bodrum Mavi Bar’da hálá hayatta. Grup Gündoğarken, Bulutsuzluk Özlemi, Yeni Türkü gibi grupların sahneye çıktığı mekan sabahın ilk ışıklarına kadar açık.
Taş Ev’de Hande ile Emin, Türkçe pop’tan Yunan müziklerine kadar uzanan geniş bir repertuvar sunuyor. Şovların saat 23.00’te başladığı Yetti Gari, lazer ve sis gösterileriyle ünlü. DJ’ler her türden dans müziğiyle konuklarını sabaha kadar coşturuyor. Pistte çok ısınanların, sahilinden denize girmesi mümkün. Eşcinsellerin tercih ettiği eğlence mekanı Adı Bar.
Sıcaktan bunalıp, gece deniz üstünde püfür püfür bir atmosferde çılgınca eğlenmek isteyenler saat 01.30’da Kumbahçe’deki Bodrum Night Club’ın önünden hareket eden yüzer diskoya yetişmek zorunda. Marine Club Catamaran, 1500 kişilik. Saat 05.00’e kadar deniz turuna çıkan teknede 5 bar, 1 restoran var. Dans pistinde, trance, blues, euro dance , hiphop ,tribal türü müzikler çalınıyor. Brezilyalı, Kübalı, Arjantinli, Amerikalı gruplar dans gösterisi yapıyor.
Lüksün, ihtişamın ön plana çıktığı eğlence mekanlarının adresi Göltürkbükü. İş ve sahne dünyasının ünlüleri beach club’larda buluşuyor. Meşhur Havana isim değiştirdi, Bianca oldu. Gündüz 5 bin metrekarelik beach club. Gece üç restoranından herbirine farklı bir atmosfer hakim. Rum meyhanesinde Yunan müzikçiler çalıyor. Sushi Bar’da Uzakdoğu, Bianca restoranda Akdeniz havası hakim. Sahil partileri ve kulüp bölümündeki eğlence sabah 05.00’e kadar sürüyor. Ship Ahoy da bölgenin en popüler eğlence mekanlarından. Modacı Neslihan Yargıcı’nın tanıtımını üstlendiği Mio Beach’te ise eğlence hiphop, rock ile başlıyor, gece opera ve caz dünyasının ünlü solistleri sahneye çıkıyor. Göltürkbükü’nde çok ünlü Türk pop yıldızlarının sahneye çıktığı mekan Güverte.

VE DİĞERLERİ

Tiyatrocuların, yazarların, plastik sanatlarla uğraşanların mekanı Torba’da klasik meyhane atmosferi Torba Sanat Evi’nde yaşatılıyor. Sahildeki küçük bir koruya yerleşen işletmede, yıllardır Fedon sahneye çıkıyor. Repertuvarda ağırlık Rumca şarkılarda. Aynı tür müzikle Gündoğan’da rakısını yudumlamak isteyenlerin adresi Boncuk Beach Restoran. Yıl boyunca açık. İskele üstündeki eğlence Gallis’le başlıyor, sabaha yaklaşırken caz ve Latin türü müziklerle son buluyor.
Zeki Müren’in çok sevdiği Mavi Beach Club, Bodrum merkezinden tekneyle 5 dakika uzaklıkta, aşkları ve çeşmesiyle ünlü Salmakis- Bardakçı Koyu’nda. Gün boyu denize girilebilen, restoran hizmeti veren tesis gece 400 kişilik bir eğlence merkezine dönüşüyor. Latin ezgileri ve Fransızca şarkılar seslendiriliyor.
  Bodrum Halikarnas Club: Bodrum gece hayatının simgesi haline gelen Club Halikarnas 5.500 kişilik kapasitesi ile Dünyanın en büyük açık hava diskolarından biri. Her yıl binlerce yerli ve yabancı turist ağırlayan club her geçen gün yenilenen şovları ve eğlenceleri ile, ününe haklı bir ün katıyor. Akşam saat 22:00 de lazer gösterisi ile başlayan eğlence canlı şovlar, gurup dans gösterileri ve çılgın partilerle sabahın ilk ışıklarına kadar devam ediyor. Sezon boyunca çeşitli günlerde yerli, yabancı ünlü sanatçı ve dj’lerle sık sık süprizler yapan Halikarnas’da müzik ve eğlenceyi yaşamak apayrı bir haz. Eger kalabalık içine girmek sizi rahatsız ediyor, eglenceyi sadece izlemekten zevk alıyorsanız Club Halikarnas’ta masa rezerve edebiliyorsunuz. Masa rezerve ettirmek istemiyorsanız içeklerinizi kendiniz alıyorsunuz. Club Halikarnasın güvenliğini son derece profesyonel ve kalabalık ekipler tarafından sağlanıyor.turkeyarena.com Cuma ve Cumartesi geceleri çığlın köpük partisi, Pazartesi gecleri ücretsiz bira, Salı geceleri ücretsiz votka, çarşamba geceleri ücretsiz şarap partileri ve her Pazar gecesi bayanlara girişte %50 indirim. Ayrıca aldığınız giriş bileti ile birlikte ücretsiz herhangi 1 yerli içiki alabiliyorsunuz.

 

Club Catamaran
Marine Club Catamaran; Bodrum’un heyecan verici eğlence gemisi..
Dünyanın en büyük yüzen diskosu Marina Club Catamaran Ege’nin büyüleyici güzelliğinde unutulmaz bir gece geçirmeniz için sizleri bekliyor. Yıllardır Bodrum’un en gözde eğlence merkezlerinden biri olan Club Catamaran, gecede 5000 konuğu ağırlayacak kapasitesi, Dünya’ca ünlü Dj’leri eşliğinde eğlencenin sabahın ilk ışılarına kadar zirvede olduğu ve benzerini hiçbir yerde bulamayacağınız dans şovlarıyla progrmına her akşam saat 22:00 de başlıyor. Gece yarısı 01:00’e kadar tüm hızıyla limanda devam eden eğlence, daha sonra limandan uzaklaşırken geride bıraktığınız bodrum gece manzarası ile dahada heyecan verici bir hal alıyor. Zemini tamamen cam olan Catamaranda dans ederken altınızdan gelip gecen balıkları izlemek ayrı bir zevk.turkeyarena.com Firmamızdan temin edebileceğiniz Marina Club Catamaran biletleri ile birlikte 1 adet yerli içki ücretsiz.

Adres: Marine Club Catamaran Barlar Sokağı, Bodrum

  X Bar Gümbet
X Bar Gümbet ; Gümbet’in tam merkezinde bulunan X Bar Gümbet akşam 21.00’den sabah 05.00’e kadar açık.

İyi bir DJ’i var. Pist ve barın üstü sürekli dans eden genç kız ve erkeklerle dolu. Müşterilerin büyük çoğunlu yabancı turistlerden oluşuyor. Burada bira 6, yerli içkiler 7.5 milyon, kokteyl ve yabancı içkiler ise 10 milyon lira.turkeyarena.net Gümbet’te genellikle yabancı turistlerin eğlendiğini ama son iki yıldır yerli turistlerin da artık ilgi göstermeye başladığını söylüyor.

CLUB X BAR
Gümbet/Bodrum 48400/Turkey
Telefon : +90252 313 16 07

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.