Reklam
Reklam
Lalekent li Olmak Bir Ayrıcalıktır. - 26 Mayıs 2019, Pazar Google+

Mustafa Çaylan,Yüzme havuzumuzun durumu;

Mustafa Çaylan,Yüzme havuzumuzun durumu;

Sayın Lalekent sakinleri;

Aşağıda yazacağım konuları sizlere genel kurulda daha detaylı açıklamak istemiştim. Ancak üyelerimizden gelen telefon ve mesajlar üzerine kısaca buradan sizleri bilgilendirmek istedim.

1.           Yüzme havuzumuzun durumu;

Havuzun denizden doldurulmasına karşı olan bazı üyelerimiz ve yönetim kurulu şimdi kuyularımızdan doldurulması için bazı kılıflar bulmaya çalıştıklarını anlıyorum. Ceza yazacaklar diye üyelerimizin kafalarını karıştırmaya ve yıllık 50-60 bin lira para harcanması için çaba gösteriyorlar. Yönetim kurulu Yazılı müracaatlarını bu kurumlara yapsınlar, eğer denizden doldurulması mümkün değilse, bunu belirten yazıyı getirip genel kurulda tartışalım. Bizim dönemimizde 200-225 kişi her gün havuza girerdi ve havuz en az 20 gün kirlenmezdi. Labranda suyu ile doldursanız bile havuzu işletme talimatına uygun çalıştırmadığınız takdirde 3-4 günde havuz kirlenir. Yapılan masraflar da boşa gider. Önce havuza inşaat ruhsatı alalım.

2.           Diğer bir konu da bilardo masası;

a.           Bilardo masası tam olarak hatırlamıyorum ama yaklaşık 2008 veya 2009 yılında benim başkanlığım zamanda Antalya’dan alınmış ve kargo kamyonu ile sitemize getirilmiştir. Amerikan tipi masadır.

b.           Lalekent sakinlerinin parası ile alınmış ve sitenin demirbaşıdır. Site demirbaşına kayıtlı olsun veya olmasın faturası vardır ve sitenindir.

c.            Siteye ait bu ve buna benzer motorsikletler, kamyonlar, su pompaları, bilgisayarlar v.s gibi malzemeler demirbaş niteliği olan malzemelerdir. Kimseye verilemez, genel kurulun kararı olmadan da satılamaz. Çok ağır bir masadır yerinden oynatıldığı taktirde çok kısa zamanda hurda duruma gelir.

Selam ve saygılarımla…

Mustafa ÇAYLAN

 

Doğtaş,Yalıkavak

Yorumlar

  1. KAFSINKAF KAFSINKAF diyor ki:

    FOLKART İNŞAAT DA YÜZME HAVUZUNU TUZLU SU İLE İŞLETİYOR. https://www.yeniasir.com.tr/ekonomi/2018/10/13/folkarttan-izmire-vega-yatirim