Reklam
Reklam
Lalekent li Olmak Bir Ayrıcalıktır. - 18 Haziran 2019, Salı Google+

Mehmet Hikmet Yükselici 138 / 8

Mehmet Hikmet Yükselici  138 / 8

LALE KENT  SİTESİ  YÖNETİM PLANI’nında Bahçe Kullanım Alanları 1.3. maddesinde “ Ana gayrimenkulün bağımsız bölümlerine tahsis edilen ikiz villaların dışında kat mülkiyeti  kanununun 4 maddesinde sayılan yerler, bahçe alanları, geçiş yolları, ortaklaşa kullanma, koruma ve faydalanma için zorunlu olan sair yerler ve tesisler kat maliklerinin ortak yerleridir” şeklinde tanımlanmış olup 1.5. maddesinde bu yerlerin tel örgü ve duvar ile bölünemeyeceği ve 2.6 maddesinde devamla yaya geçiş yollarının çeşitli şekilde daraltılarak zorlaştırılması veya engellenmesi veya tamamen kaldırılması, yeni yaya yolu yapılması, değiştirilmesi, ortak alan olan bahçelere tel örgü, çit, duvar vs. çekilememeği açıkça ifade edilmiş olmasına rağmen maliki bulunduğum ikiz villamın etrafı duvar ve tel örgülerle çevrelenmiş ve mazı bitkisi adeta bir duvar olarak kullanılmış ve yüksekliği bir insan boyunu geçmiştir. 138 ada ile Siemens duvarının arasındaki yol site içi yol olmayıp ana yoldur ve araçlar çok hızlı geçmektedir. Yola çıkarken mazılardan dolayı yoldan araç gelip gelmediğini görmeden yola çıkmakta olduğumuzdan ezilme tehlikesi altında kaldığımızın bilinmesi isterim.

Benzer durumların site genelinde yaşanmakta olduğunun farkındayım ancak 138 ada 8 numaralı parsel sakini olarak bahçe kullanım alanımı tahammül edilmeyecek şekilde komşu ve ikiz villalar lehine orantısız bir şekilde daraltan söz konusu ortak kullanım alanlarında bulunan tel örgü ve çitlerin kaldırılması ve duvarları yıkılması, en azından ilgili komşuların bir araya gelerek ön yargısız konuşarak ortak bir çözümün bulunması aynı sitede yaşayan bizlerin yararına olacaktır.

Mehmet Hikmet Yükselici

138/8 

Doğtaş,Yalıkavak

Yorumlar

  1. muharrem muharrem diyor ki:

    138 ada dada maalesef 2 komşum yollardaki kilitli yol taşlarını sökerek yolu bahçe yapmış ve geçişi engellemek içinde dikenli tellerle yolu kapatmıştır. Ne üzücüdür ki ordan geçmek isteyen lerle de münakaşa etmekten çekinmemiştir.Öteki tarafta bunun hesabını nasıl verecek bunu hiç düşünmemektedirler onlara acıyorum.