Reklam
Reklam
Lalekent li Olmak Bir Ayrıcalıktır. - 05 Temmuz 2020, Pazar Google+

Lalekent Site Yönetimi Duyuru:4

21 Ocak 2019
1.655 kez görüntülendi

Lalekent Site Yönetimi Duyuru:4

yonetim_48

SayınLalekentliler;

Son dönemde bazı üyelerimizin,Site yönetimine karşı anlamsız bir şekilde ön yargılı, ispatlanmamış iddialarla, gerçeklerle bağdaşmayan konularla yargısız infazlar yapmaya başladıklarını,aslı olmayan tarzda olumsuz propagandalar yürüttüklerini, hatta zaman zaman yönetimde görev yapan bizlerin kişilik haklarımıza varıncaya kadar önceden yaptığımız görevleri de aşağılayıcı/rencide edici tarzda saldırıda bulunarak sitemize ait haberleşme kanalları vasıtalarıyla servis ettiklerini büyük bir  üzüntüyle izlemekteyiz.Oysa  üyeler arasında iletişim kurmak, yönetimin yaptığı ve yapmayı planladığı işlerin, siteye ait güzel şeylerin sergilenmesi amacıyla kurulmuş olan  bu web siteleri adeta yönetimi karalama vasıtasına dönüşmüştür. Ne yazık ki bu değerli üyelerimiz, söz konusu web sitelerinde yer alan tüm yazılarının site sakinleri dışında üçüncü şahıslar tarafından da takip edildiğini, burada yayınlanan yazıları okuyanların bu güzelim site ve sakinleri hakkında olumsuz görüş ve kanatların üçüncü şahıslar nezdinde de menfi düşüncelerin oluşmasına sebebiyet verdiklerini de düşünemeyecek kadar akıl tutulması yaşamaktadırlar.Seçme,seçilme, yönetme ve eleştirilerde bulunmak tabiiki Demokrasi kültüründe olan bir haktır ama bu hakkında bir yere kadar kullanılabileceğini bizi eleştiren/yeren eğitimli ve kültürlü değerli üyelerimizin bilmesinin gerektiğini de düşünmek istiyoruz.Ama bu yazımıza muhatap olan kişilerin bu kültürü yeterince özümseyemediklerini, sindiremediklerini üzüntüyle müşahede  etmekteyiz.  Demokratik bir yolla seçilmiş olan bu yönetim,aidatlarınızla bize emanet ettiğiniz paralarınızı gerektiğinde bizlerde emeğimizi/gücümüzü ortaya koyarak minimum maliyet maksimum fayda mantığını gözeterek (bazı üyelerin ifadeleriyle çar çur etmeyerek) yine sitemiz ve sizlerin yararına kalıcı güzel şeyler ortaya koymak arzusuyla kullanmak azmi ve gayreti içerisinde olduğumuzu bilmenizi isteriz. Sizlerin ödediği aidatların nerelere nasıl harcandığını bilmenizin en doğal hakkınız olduğu mantığıyla harcamaları sizlere aylık bilançolarla da sunmak istedik ancak denetimden geçmemiş harcamanın yayınlanmasının mevzuatlara aykırı olacağını öğrenmemiz nedeniyle bu uygulamayı hayata geçiremedik.

Tüm bu faaliyetleri yaparken tabii ki ortaya  bir takım ihtilaflar çıkacak, eleştiriler olacaktır, bunlar Demokrasinin olmazsa olmazlarıdır,   uzlaşmada zaten bu sistemin/kültürün temelinde yatmaktadır. Bizler daimi olarak sitede ikamet etmekteyiz, sorunları, problemleri yüz yüze görüşüp  çözmek, ileride olabilecek bazı olumsuzluklara karşın önceden önlem almak, birbirimizle iletişim kanallarını sıcak tutmak varken zaman zaman  kin ve nefret boyutuna ulaşan bu tarz davranışların/hareketlerin sergilenmesini de anlamakta zorluk çekiyoruz. Unutmamamız gerekir ki bugün yönetimdeyiz ve komşuyuz, yarın sizler yönetimdesiniz ve yine komşuyuz.El ele verip bu güzelim siteye  güzel şeyler yapmak, daha da güzel yaşanır bir hale getirmenin yollarını/çözümlerini aramak varken bu anlamsız saldırılarda bulunulmasının, hakarete varan itham edici yazıların servis edilmesinin hangi mantığa hizmet ettiğinide anlamış değiliz.Bu güne kadar sitemize ait iletişim kanalları vasıtalarıyla,  yönetimimizi faaliyetlerinden dolayı eleştiren üyelerimizle gereksiz polemiklere girmemek adına web siteleri üzerinden hiçbir şekilde yazışma kanallarını  kullanmadık,bundan sonrada kullanmayı düşünmüyoruz, zira bu tür konuların ele alınmasının gerektiği yerin genel kurulların olduğunu biliyoruz. Ancak bundan sonra  kişilik haklarımıza varıncaya kadar ağır saldırılarda bulunanlar,  yönetime karşı mesnetsiz ithamlar ortaya koyanlar hakkında yasal haklarımızı aramak/korumak adına HUKUKİ sürecin başlatılacağını bu üyelerimizin bilmelerini/duymalarını istiyoruz.

Değerli üyeler bu vesileyle yönetimin ağırlıklı olarak suçlandığı suçlayan konular ile ilgili sizlere paylaşımda bulunmak istiyoruz:

a.Son dönemdeki kedi ölümleri: Kedilerin  bir şekilde ölmesi hepimizi çok üzmüştür. Hele hele bu güzel canlıların yaşam hakları cani ruhlu kişi/kişiler tarafından eğer ellerinden alınmışsa bu ayrı bir üzüntü kaynağıdır. Ancak ortada netleşmeyen cevabı henüz alınamayan bir çok soru varken,bu gelişmelerle ilgili yönetimle gerekli diyaloga geçmeden web sitesinde yayınlanarak üzücü bu olayın  faturasının da yönetime kesilmiş olması akıl ve mantıktan uzak açıklanması zor bir durum olarak görüyoruz.Zira yönetimde olan bizlerin gerek verandasında gerekse evinde beslediği bu güzel canlılar bulunmaktadır.  Aslında burada cevaplanması gereken bir çok soru varken sadece fiziksel inceleme ile kanaat oluşturmak biraz acelecilik değil mi, bunda bir art niyet yok mu? Laboratuar ortamında yapılacak testlerin sonucunu beklemek gerekmezmiydi? Üyemizin belirttiği üzere zehir 2-3 dakika içerisinde etkisini gösteriyorsa, (o bölgede suçluyu arayabilmek için) ölümler hangi ada civarında gerçekleşti/yoğunlaştı? Bu soruların cevabı alınmamışken ortalığı ayağa kaldırmanın anlamı nedir bilemiyoruz.Oysa geçen yılda yine sitemizde 40’ın üzerinde kedi ölümleri gerçekleşti. Kendisini hayvan sevgisine adamış olan değerli bir üyemiz ölümlerin nedenini veteriner vasıtasıyla araştırmış ölümlerin salgın bir hastalıktan kaynaklanmış olabileceği kanaatine varmışlardır. Neden geçen yıl (2017-2018)site yönetim kurulu başkanı olan değerli üyemiz kendi döneminde bu konuya gerekli hassasiyet göstermemiştir. Belki geçen yılda şimdi ortaya atılan iddialardaki gibi hayvanlar zehirlenmişti, detaylı bir tetkik yapılamadığından, gelişmelerin üzerine gidilmediğinden hayvanların ölüm nedeni salgın hastalık diye ortada kalmıştır.  O dönemde site yönetim kurulu başkanlığını yürüten sayın üyemizin bu ölümlerin olduğu dönemde şimdiki gibi sitede fazla bulunamamasından ve o dönemde şimdiki gibi ihbar kanallarını yeterince tesis edememiş olmasından dolayıdır ki konuya yeterince vakıf olamamış ve gerekli hassasiyeti gösterememiş, olayın üzerinde bile durmamıştır.

b.Limon çamlarının ıslahı konusu: Üyelerimizin bahçelerine ektiği gerek ekilen alana dolayısıyla siteye güzel görüntüler sağlayan bu bitkiler,çabuk büyümeleri ve zamanında ıslah edilmemelerinden dolayı komsular arasında her dönem ihtilaf konusu olduğu, komşular arasında olumsuz yönde sürtüşmeler sebebiyet verdiği hepimizin vakıf olduğu bir konu olmuştur.Söz konusu bitkilerin boylarının olması gerektiği ölçüye çekilmesine ilişkin daha önce alınmış yönetim kurulu kararının olmasına karşın bu hususta şimdiye kadar gerekli adımlar atılamamış, hatta yönetim kademelerinde bulunmuş üyelerimiz bile diğer üyelere örnek olmaları yönünde bu kararı uygulamaktan nedense imtina etmişlerdir. Alınmış olan bu kararı hayata geçirme de bazı üyelerimizden olumsuz tepki alabileceğimizi bile bile sırf sizlerin komşuluk ilişkilerinize zarar gelememesi için bu sorunu çözme, ilerde olabilecek daha tatsız olayların önüne geçme, site huzurunun sağlanması ve görüntü kirliliğinin de önüne geçmek adına alınmış olan kararlar doğrultusunda kişiler arasında ayrım gözetmeksizin çitlerin ıslahına başladık.

c.Site zeytinlerinin ihalesi konusu: Bazı üyelerimizin, sitedeki zeytinlerinin yasal durumu hakkında gerek yönetim kurulu toplantılarında gerekse bire bir görüşmelerde bilgilendirilmelerine rağmen bu konuyu ısrarla web siteleri üzerinden  gündeme getirerek bindiğimiz dalı kesme gayreti içerisinde olduklarını üzülerek izlemekteyiz. Yine bazı üyeler yapılan zeytin ihalesiyle ilgili olarak zeytinlerin yönetimin yandaşlarına peşkeş çekildiğine dair çirkin, yalan, yanlış ve mesnetsiz ifadelerle yönetimi  suçlama/karalama gayreti içerisinde olduklarını hayretler içerisinde izlemekteyiz. Sevgili Lalekentliler samimi olarak şunu ifade etmek isteriz ki bu ihale, söylendiği gibi hiçbir şekilde yönetime yakın gözetilmeksizin tamamen sizin menfaatleriniz doğrultusunda  en yüksek rakamı veren kişiye verilmek suretiyle gerçekleştirilmiştir. Geçmişte alınan 1.5 litre bedava zeytinyağını almayı kar sayan bazı üyelerimizin kendi menfaatlerini site menfaatlerinin önünde  görmüş olacaklar ki bu konuyu ısrarla gündeme getirerek mesnetsiz bir şekilde karalama politikalarını sürdürmektedirler.

d.Ek avans toplanması konusu:Sevgili Lalekentliler,hepimizin menfaati doğrultusunda ve bazı üyelerimizden gelen ve mantıklı bulunan talepleri de göz önüne alarak yasal boyutunu AVUKATIMIZA da  danışmak suretiyle tamamen sitemizin yararına olan konularda sizlerden avans talep ettik.Yani talep ettiğimiz avans bazı üyelerimizin dediği gece yatıp sabah karar vermiş olduğumuz konular değildir.

-İmar affından faydalanmak üzere müracaat ettiğimiz, sizlerin yaz aylarında vakit geçirdiğiniz tesislerin dolayısıyla işletmelerin yasal zemine oturtulmasını amaçladık. Bu parayı bir an önce ödeyerek bu tesisler üzerinde faaliyet gösteren, bizlere hizmet veren işletmelerin de yasal izin süreçlerini bir an tamamlamalarını istedik. Böylece akşam yatıp sabah kalkıp bugün hangi işletmeyi hangi üyeyi şikayet etmem gerekiyor mantığında olan üyelerimizin üzerlerindeki bu yoğun mesailerini iş yükünü bir nebzede olsa almak istedik.

-İşçilerin tazminatlarını şimdiden bloke ederek ilerde yasal mevzuatlardan oluşabilecek, üyelerimize daha da fazla maddi külfetin önüne şimdiden geçmek. Zira hepinizin de bildiği üzere bu tazminatların fona devredilmesi hususu gündemde böyle bir gelişme olması durumunda toplu bir defada para ödenmesi söz konusu olabilecektir, bu da ekonomik zorluklarda olan bizlere daha da bir yük getirecektir.Bazı üyelerimizin belirttiği üzere işçilerin topluca işten ayrılma olasılığı şu anda yoktur, en azından bu konuda bize de intikal etmiş bir bilgi de bulunmamaktadır.

-Bir diğer konu kuyu ve hidrofor sistemine bağlı motorları çalıştıracak olan jeneratörlerin alınması. Bu konu tamamen sizlerin sitede daha konforlu ve güvenli bir yaşama sürdürmesi gözeterek planlanmıştır. Zira hepinizinde bildiği üzere herhangi bir sebeple sitede elektrik kesintisi olması durumunda sularımızda akmamaktadır.Sitemizin ve çevresinin ormanlık alandan oluşması nedeniyle geçmişte bu bölgelerde yaşanan orman yangılarını gördük ve yaşadık.Yakın zamanda yine böyle bir felaketi çok ucuz atlattık ancak elektriklerin kesilmesi nedeniyle yangına müdahale eden itfaiye araçlarına ne acı ki su veremedik.

Değerli üyeler yukarıda ifade ettiğimiz hususlar hepimizi yakından ilgilendiren şimdiden tedbir alınmasını istediğimiz konulardır,lüks yatırımlar değil zaruri ihtiyaçlardır. Yoksa amacımız bu ekonomik koşullarında üyelerimizin üzerine gereksiz bir yük bindirmek değildir.Bunu böyle bilmenizi değerlendirmenizi sizlerden rica ediyoruz.

Yönetim ve Denetim kurulu olarak bizler,bazılarının dediği gibi hileyle değil sizlerin oyları ve teveccühleriyle işbaşına gelmiş ve uyumlu bir ekibiz. Her ne kadar da anlamsız bir şekilde sözlü ve yazılı saldırılara maruz kalsak ta yasal zeminde, alınan kararlar doğrultusunda, hedefimiz site menfaatleri olmak koşuluyla bu yönetimi sürdürmek azim ve gayret içerisinde olduğumuzu/olacağımızı, bundan sonrada bazı kişilere karşı kendimizi haklı  çıkarmak veya ifade etme gayretinde içerisinde olmayacağımızı bilmenizi isteriz.

Ne demiş Hz. Mevlana;                                                                                                                         ”BİZİ BİLEN BİLİR,BİLMEYEN DE KENDİ GİBİ BİLİR

Saygılarımızla.

LALEKENT SİTESİ YÖNETİM  KURULU

Mehmet Uzunlu                  Günay  Gençer                     Hayati Birden 

Doğtaş,Yalıkavak

Yorumlar

 1. Mürfit Eski Mürfit Eski diyor ki:

  Merhaba bu işi yönetim baslatti sonuclarınada katlanacak Şiraz’la gidelim 1 sosyal medyayı siz başlattınız 2 yonetım adil bir seçimle gelmediniZ orada en az 40 oy sahte imzayla burada olmayan üyelerde vatsapla aldığınız okeyler 3kedi ölumlerine gelince ilk ölen kedi 134 adada oldu yöneticilerin evlerının altında 2 ci ölen kedi yönetim binasının önünde 4 çitler kesilirken gidip jandarmayı getirdim jandarma ondan yonetım tutamağını istediyinda Memet beyın agazından çıkan kelimeler benim üye olmadığım benim şikayet etme hakkımın olmadığı olduğunu söyledi oysa buranın temeli atılmadan ben buranın üyesiydim 5 Avukata danıştık diyorlar o avukatın kanunlardan haberi yok sizın isyiteyeceyınız en fazla para 300 tl olmaliydı ben 1972 yılındanberi kooperetifciyim 6 bunlar geçen yilların yönetimini suclamalari bırakın artik karınca dahi sizden hizli7 burada çok güzel işler oluyormus ben birşey görmedim güzel şeylerin olduğunu söyleyenler babada gösterinde göreyim sağlıcakla mürfit Ekşi 05322647660 hoşça kalın

 2. Mürfit Eski Mürfit Eski diyor ki:

  Merhaba düzeltme Memet beyle Gunay hn 30 yıil deyıl 44 yıl bereaberler bunun için üzümüm birşey hatırlatmama izin verin bu yönetim iki yıl daha seçilirse burada birtane agsç kalmaz buna emin olun saygılarımla mürit eski

 3. Omer Dilibal diyor ki:

  DEĞERLİ LALEKENTLİ KOMŞULARIM;
  ÖNCELİKLE HEPİNİZE SAĞLIKLI VE MUTLU YENİ BİR YIL DİLERİM
  BİR SÜREDİR YÖNETİMİN BEN YAPTIM OLDU DERCESİNE ÜYELERİ 1000 TL BORÇLANDIRMASI VE BUNA İTİRAZ EDEN ÜYELER ARASINDAKİ FİKİR AYRILIĞINA İLİŞKİN YZAIŞMALARI OKUYORUM. BENDE BU KONUDA NE DÜŞÜNDÜĞÜMÜ SİZLERLE PAYLAŞMAK İSTEDİM.
  SÖZLERİME BAŞLARKEN KİMSEYİ KIRMAK NİYETİNDE DEĞİLİM.ELİMDEN GELDİĞİNCE NAZİK OLMAYA GAYRET EDECEĞİM DİLİM DÖNDÜĞÜNCE TAVSİYE MAHİYETİNDE FİKİRLERİMİ PAYLAŞACAĞIM.
  ÖNCELİKLE YÖNETİMİN ÜYELERİ BORÇLANDIRMA KONUSUNDA DİRENMESİNİ ANLAYAMIYORUM.NEDİR BU TELAŞ.
  KONUYU MADDELER HALİNDE AÇIKLAYACAK OLURSAM
  1- DAHA ÖNCEKİ YILLARDA JENERATÖR KONUSU GÜNDEME GELDİ GENEL KURULDA TARTIŞILDI VE KABUL GÖRMEDİ. MERAK EDEN AÇSIN ÖNCEKİ GENEL KURUL SONUÇLARINA VE KASETLERE BAKABİLİRLER.
  2- YANGIN GİBİ ÖNEMLİ BİR KONU ALINMAK İSTENEN JENERATÖRLERE GEREKÇE YAPILMAKTADIR. İLK BAKIŞTA DOĞRU BİR DAYANAK GİBİ GELEBİLİR.
  ANCAK GEÇEN SENEKİ ORMANYANGININI CANLI YAŞAYAN BİRİYİM. EVET RÜZGAR TER YÖNDEN ESMİŞ OLSAYDI BİZİM SİTEMİZ BÜYÜK TEHLİKE ALTINDAYDI. AMA BUNUN ÇÖZÜMÜ JENERATÖRMÜŞ GİBİ SUNMAK DOĞRU DEĞİL.NEDNİNE GELİNCE HAVUZUMUZDAN SU ALMAYA GELEN İTFAİYE ARACI BÜYÜK HAVUZUMUZUN KENARINA YAKLAŞAMADI MEVCUT HORTUMU İLE ÇOCUK HAVUZUNDAN BİR DEFA SU ALDI VE UZUN HORTUMLARI OLMADIĞINI SÖYLEDİLER VE EĞER BÜK HAVUZUN KENARINA KADAR ARABANIN YANAŞMASI İÇİN UYGUN YOL OLSAYDI KENDİ ARAÇLARININ ELEKTRİK OLMADAN KENDİ KOMPRESÖRÜ İLE SU ALABİLGİĞİNİ İFADE ETTİLER.
  AYRICA İNCE HORTUMLA SU ALMANIN ÇOK UZUN SÜRECEĞİNİ BUNUN MÜDAHALEDE GECİKMEYE NEDEN OLDUĞUNU BELİRTTİLER. BU ANLATTIĞIMA YÖNETİCİ KOMŞUM HAYATİ BİRDEN BEY ŞAHİTTİR.
  YARSAVIN HAVUZUNDAN SU ALMAYA GİTTİLER ORADANDA ALAMADILAR.AYRICA YARSAVDA JENERATÖR OLDUĞUNU ANCAK MAZOTUNUN OLMADIĞINI BELİRTTİLER. BİZİM SİTEDEN MAZOT İSTEDİKLERİNDE YÖNETİCİ MEHMET BEYİN ELLERİNDE AZ BİR MİKTAR MAZOT OLDUĞUNU VEREMEYECEKLERİNİ BELİRTTİĞİNİ SÖYLEDİLER.
  3- GELELİM SİTEMİZEBİR YANGIN OLSA İTFAİYE GELENE KADAR İLK MÜDAHELE YANGIN TÜPLERİMİZLE VE EĞER ÇALIŞIR DURUMDA OLSA İTFAİYE ARACIMIZLA YAPILABİLİR. AMA NE ACIDIR YÖNETİMİN AÇIKLAMASINDAN YANGIN TÜPLERİNİN EKONOMİK NEDENLERLE BAKIMININ VE DEĞİŞİMİNİN YAPTIRILAMADIĞINI İTFAİYE ARACININ DA ÖNCEKİ YÖNETİMLER TARAFINDAN HURDAYA AYRILDIĞINI BELİRTMİŞLERDİR.
  BU GÜNE KADAR YANGIN TÜPLERİNİN BAKIM ÜCRETLERİ ÜYELER DUYURULARAK AYRICA ALINDI YÖNETİM ORGANİZASYONUNU YAPTI İKİ DEFASINDA DENETÇİ OLARAK ŞAHİDİYİM.EKONOMİK SIKINTI BUNA GEREKÇE GÖSTERİLEMEZ.BİR TÜPÜ DEĞİŞTİREMEYEN BİR KİTLEDEN 1000 TL JENERATÖR PARASINI NASIL İSTERSİNİZ DİYE SORARLAR BU TAKDİRDE.
  ARAZÖZÜN BAKIMININ YAPTIRILAMAMASI DA YİNE YÖNETİMSEL BİR ZAAFİYET DİYELİM DAHA HAFİFİNİ BULAMADIM EĞER ESKİ ARAZÖZ HURDA OLDUYSA YENİSİNİ ALIRIZ BENCE ARAZÖZ JENERATÖRDEN DAHA ELZEM KALDI Kİ BİZİM İTFAİYE ARACI ÖYLE KOMPLE HURDA OLACAK BİR YAPIDA DEĞİLDİ.
  4- YÖNETİME TAVSİYEM BU ALELACELE ALINMIŞ KARARI ERTELEYİP GENEL KURULA ETRAFLICA İNCELENMİŞ BÜTÇESİ ORTAYA KONULMUŞ BİR ŞEKİLDE GELİNİR KARAR ALINIR O ZAMAN HERKES BUNA UYAR. BÖYLE OLURSA SONUNA KADAR DESTEKÇİ OLURUM GENEL KURUL KARARIDIR.ANCAK 5000 TL ÜZERİ YATIRIM İÇİN GENEL KURUL KARARI ŞARTKEN 365.000 TL LİK EK BÜTÇE İLE KARŞIMIZA GELİNMESİ ÇOK KABUL GÖRMÜYOR. KİMSENİN BU OLDU BİTTİYE RAZI OLDUĞUNU GÖREMEDİM. YÖNETİM KENDİSİNİ DAHA FAZLA YIPRATMADAN VE BU DURUMU GURUR MESELESİ YAPMADAN YENDEN DEĞERLENDİRİP OLAYI GENEL KURULA ERTELEMELİDİR. ENİYİ ÇÖZÜMÜN BU OLACAĞI DÜŞÜNCESİNDEYİM.
  5- KIDEM TAZMİNATI VE İMAR AFFI KONUSUNA İLERİDE CEVAP YAZMA HAKKIM SAKLI KALSIN ZİRA BU KONU UZUN OLDU.
  HERKESE SELAM VE SAYGILARIMI SUNARIM.

  ÖMER DİLİBAL
  0505 377 22 88
  Omer_dilibal@hotmail.com

 4. Omer Dilibal diyor ki:

  SAYIN YÖNETİCİLER;
  YAZINIZDAN ÖNCE KALEME ALDIĞIM VE YAYINLANMAK ÜZERE KENAN AKTAŞA GÖNDERDİĞİM YAZIMI YAYINLANMADIĞI İÇİN YORUM OLARAK EKLEDİM. YAZINIZDAKİ BAZI HUSUSLAR BENİ RAHATSIZ ETTİ. BUNLARI BELİRTMEK İSTEDİM.
  1- ÖNCELİKLE YAZINIZDAKİ ÜSLUP ÇOK İNCİTİCİ.
  2- 1.5 KG ZEYTİN YAĞI ALMAYI KAR SAYIP KENDİ MENFAATLERİNİ SİTENİN MENFAATLERİ ÜZERİNDE SAYAN BAZI ÜYELER.BU SİZE YAKIŞIYORSA SÖZÜM YOK. GENELE HİTAP EDİYORSUNUZ BİR KİŞİYİ BİLE KASDETMİŞ OLSANIZ BİLE BU ŞEKİLDE HERKESİN ÜZERİNE ALINACAĞI ŞEKİLDE İFADE EDEMEZSİNİZ. KALDI Kİ AZ BİR GRUP DİYE İFADE EDİYORSUNUZ O ZAMAN BUNLARI DİKKATE BİLE ALMAMANIZ GEREKİRKEN BAŞ MUHATABINIZ OLARAK ALIP HEPİMİZİ TÖHMET ALTINDA BIRAKIYORSUNUZ. TEESSÜFLERİMİ İFADE EDİYORUM.SİZ BİZİM İFADE DİLİMİZİN ÜZERİNDE DİL KULLANMAK ZORUNDASINIZ.KURUMSAL DÜŞÜNÜP KURUMSAL DAVRANMALISINIZ.
  3-HARCAMALARLA İLGİLİ OLARAK DENETİMİN KONTROLÜNDEN GEÇMEYEN RAKAMLARI VEREMEYECEĞİNİZİ BELİRTMİŞSİNİZ. KUSURA BAKMAYIN KARŞINIZDA KARA CAHİL İNSANLAR YOK. BİZE İMAR AFFI İLE İLGİLİ HAVUZ KAFEYE SAHİL KAFEYE VE BAŞKA NERESİ VARSA (MARKET GİBİ) NE KADAR ÖDEME YAPTINIZ VEYA YAPACAKSINIZ DİYE SORULUYOR. DENETİMİN KONTROLÜ GEREKMEZ BU AÇIKLAMANIZ CEVAP VERMEK İSTEMEMENİZDEN KAYNAKLANIYOR SEBEBİNİ BİLEMİYORUM. BU ÖDEMELER YAPILDIMI YAPILACAKMI YAPILMIŞ OLMALI Kİ İŞÇİLERİN KIDEM TAZMİNATI HESABINDA PARA KALMADIĞINI İFADE EDİYORSUNUZ. BU PARANIN DEFAATLE TAMAMLANMASI TELAŞINDASINIZ. ACELEYE GEREK YOK İMAR AFFINA BAŞVURULMASI SİZDEN İSTENİLDİ NE KADAR RAKAM İFADE EDECEĞİ BİLİNEMEDİĞİ İÇİN BÜTÇEYE GEREKLİ ÖDENEK KONULMADI SİZDE KIDEM TAZMİNATLARINDAN KARŞILADINIZ BU DURUMU BİZE AÇIKLARSINIZ GEREKİRSE DERHA VEYA GENEL KURULDA KARARLAŞTIRILARAK BU TAZMİNAT FONU TAMAMLANIR. BU YASAL BİR ZORUNLULUK DEĞİL AMA BU FONU SİTEMİZE İCAT EDEN BİZZAT BENİM ANKARADAKİ BÜRO 90 MİLYARA SATILINCA YÖNETİME BU PARANIN 60 MİLYARINI FON OLARAK AYIRIP AYRILANLARIN TAZMİNATLARINI ÖDERİZ ÖNERİSİNİ GETİRDİM ERTESİ YIL GENEL KURULA SUNULDU KABUL EDİLDİ VE HER YIL BİR AYLIK İŞÇİ ÜCRETİ KADAR BURAYA EK YAPILMAKTA AYRILANLARIN TAZMİNATLARI DA ÖDENMEKTEDİR. BU KONUYU BİLE GEREĞİ GİBİ ANLATAMAMIŞSINIZ.
  4-ZEYTİN TOPLAMA İŞİ İLE İLGİLİGENEL BİR BİLGİLENDİRME YAPSAYDINIZ KİMSENİN DEDİKODUSUNA MAHAL BIRAKMAZDINIZ. KİME VERİLDİĞİNİN ÖNEMİ YOK SİZE GÜVENMESEK SİTEYİ EMANET ETMEZDİK AMA YAPILAN ELEŞTİRİLERE 1.5 KG ZEYTİN YAĞI İLE CEVAP VERMEYİNİZ MADEM İHTİYAÇ DUYULMUŞ X ŞAHSINA ŞU ŞARTLARLA VERİLDİ DERSİNİZ SORUN BİTER ÖZELLİKLE TARTIŞMA ORTAMI YARATIR GİBİ SERT DAVRANIYORSUNUZ ÜSTELİK MAHKEMEYE VERECEĞİZ V.B SÖZLERLE ABA ALTINDAN SOPA GÖSTERİYORSUNUZ. BİR SENE BİRLİKTE YÖNETİMDE BAŞKANLIĞINIZI YAPAN KORHAN BEYE CEVAP VERMEYE ÇALIŞIRKEN NEZAKETEN ADINI BİLE YAZMIYORSUNUZ. OLABİLİR SİZE ELEŞTİRİ GETİRMİŞTİR DOZU SERT OLABİLİR BUNLARI SİZE YAKIŞIR ŞEKİLDE KARŞILAMANIZ VE GEREKİRSE DOĞRUDAN ARANIZDA YÜZYÜZE GÖRÜŞEREK HALLETMENİZİ AÇIK ALANDA YAPMAMANIZI ÖNERİRİM. SİZ YÖNETİMSİZNİZ SIRADAN BİZLER GİBİ YAZIP ÇİZEMEZSİNİZ.
  ÖZÜR DİLEYEREK VE BELKİ HADDİM OLMARAK TEKRAR BU ALDIĞINIZ KARARI ERTELEYİN ÜZERİNDE DAHA İYİ BİR ÇALIŞMA YAPIP GENEL KURULA GETİRİN DEĞERLENDİRELİM. HATTAUYGUN BULURSANIZ ÖNCEDEN FİKİR EDİNME VE ÖNERİ GETİREBİLMEMİZ İÇİN OLGUNLAŞTIRACAĞINIZ FİKİRLERİ PAYLAŞIRSANIZ BİLGİLENİR,İLGİLENİR KATKI SUNARIZ.
  HERKESE SELAM VE SAYGILARIMI SUNARIM.
  ÖMER DİLİBAL
  VERGİ DAİRESİ MÜDÜRÜ
  133/40 nolu ev sahibi
  ESKİ DENETÇİ