Reklam
Reklam
Lalekent li Olmak Bir Ayrıcalıktır. - 29 Ekim 2020, Perşembe Google+

Jeneratör

25 Ekim 2019
927 kez görüntülendi

Jeneratör

m.caylan

                         Site sakinlerini ve yönetim kurulunu  bilgilendirme

Sayın Lalekent sakinleri 2019 yılındaki genel kurula katıldım. Gündemdeki konuların bir kısmı hakkındaki görüşlerimi kısıtlı zaman diliminde dile getirdim. Benim gibi bazı üyelerimizde sıkıntılarını ve eleştirilerini açıkladılar. Aidatların yükseltilmesine ve ayrıca 1.000.-lira talep edilmesinin çok fazla olduğunu, bir yıl önce ödediğimiz aidatlarla gözle görülür bir yatırımın ve faaliyetin olmadığını üyelerimiz ve ben dile getirdik. Havuz kafenin yıkılarak yerine yeni bina yapılmasının İmar Barışa kapsamı dışında kaldığını ve yıkılacağını ifade ettik.  Yangına karşı  önlem olarak jeneratör alınması yönetimce dile getirildi (genel kurul sonuç tutanağına bunların hiçbiri yazılmamış ama ses kayıtları bazı üyelerimizde mevcuttur) ancak üyelerimizin bir çoğu buna gerek olmadığını zaten su depomuzda  500-600 ton suyun devamlı bulunduğunu sadece hidrofor motoruna küçük bir jeneratör alınmasının (8-10 kw.lık) uygun olacağı kararlaştırılmıştı.  Öğrendiğimize göre siteye 700 kw.lık  ikinci el kullanılmış 9 yaşında çok büyük bir jeneratör 150.000.-lira karşılığında alınmıştır. Yönetim kurulu üyesi Mehmet Uzunlu ile yaptığım görüşmede bunun doğru olduğunu ve ayrıca bağlantıları için de 10.000.- lira civarında masraf olacağını, teknik özelliklerini bilmediğini ifade etmiştir. Bu büyüklükteki yatırımın yapılabilmesi için kesin olarak üye tam sayasının 4/5 olan 295 kişinin evet demesi yani kabul etmesi gerekir. Yargıtay kararı: Esas 2018/409 2018/3162 sayılı karar : Bu jeneratörün acilen kurulmadan iade edilmesi gerekir. Aksi takdirde yönetim kurulu üyelerinden bu para tahsil edilebilir. Jeneratör onlarda kalır.

  1. Bu büyüklükteki jeneratöre hiçbir şekilde sitemizde ihtiyaç yoktur.  Bunun alınış sebebinin kışın sitede kalan üyelerimizin elektrik kesintilerinden etkilenmemesi için olduğunu görüştüğüm üyeler ifade etmektedirler.
  2. 2.    Bu jeneratörün tam yüke bindiğinde saatte yaklaşık 100-110 litre mazot yakacaktır. Bugünkü fiyatla saatte 650-700 lira yakacaktır.
  3. 3.    İkinci el olduğu için bakımı ve arızası çok masraflı olacaktır. Sitemiz altından kalkamaz.
  4. 4.    Yaptığım araştırmada, Ostim İvedik sanayi sitesinde  SIFIR tam otomatik 3 yıl garantili nakliye ve kurulum dahil 160.000.- liraya hatta pazarlık payının da olduğu ifade edilmiştir. Tel : 05522828287 Emrah Karadavut  Alınan jeneratördeki bütün ürünlerin birebir aynısının olduğu ifade edilmiştir.   
  5.  Bu jeneratör bir iki yıl içerisinde; sıfır duruma yakın çöp toplama aracımız, yangın söndürme aracımız, İslam’ın kullandığı motosiklet ve rahmetli sucu Serhat’ın kullandığı motosikletin akıbetinin aynısı olacak ve hurdaya çıkartılacaktır.

Ayrıca; genel kurulda sitemizdeki yüzme havuzunun bakım ve onarımının bir yıl ertelenmesi kararlaştırıldığından tahmini bütçede istenen 300.000.- liranın gelecek yıla harcanmadan aktarılması gerekir. Çünkü istenen aidat miktarında ve ek olarak istenen 1.000.-lira kesinti olmadan kabul edilmiştir. Bu paranın gelecek genel kurul hesaplarında mevcut olarak görülmesi gerekir.   Saygılarımla, Mustafa Çaylan

                                               

Doğtaş,Yalıkavak

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.