Reklam
Reklam
Lalekent li Olmak Bir Ayrıcalıktır. - 17 Şubat 2019, Pazar Google+

Duyuru

23 Şubat 2018
976 kez görüntülendi

Duyuru

yonetim_48

DUYURU

Sn  Lalekent  sitesi üyelerimiz,

Sitemiz ile ilgili bazı önemli gelişmeler hakkında sizlerle  bilgi paylaşmak istiyoruz.

1_    Sitemize elektrik temin eden AYDEM   elektrik şirketinin kendileri ile mevcut olan sözleşmemizin 31 ocak 2018   tarihi itibariyle  sona erdiğini  ve yeni bir sözleşme yapmamız gerektiğini  belirten bir yazı ile durumu  bize bildirmesi üzerine   şirket yetkilileri ile  yönetim kurulu olarak bir toplantı tertipledik.

Konu ile ilgili olarak şirket yetkilisi devletin elektrik fiyatlarına yapılan indirimleri kaldırdığını bu nedenle  AYDEM in de bize indirimli, fiyat üzerinden  elektrik veremeyeceğini  ve  bu gelişmeye uygun  yeni bir sözleşme yapmamız ve bir depozito bedeli yatırmamız gerektiğini bize bildirdiler.

Söz konusu  depozit bedeli  Lalekent  sitesi dışında  yaşadığımız evlerimizde elektrik idarelerine verdiğimiz depozit anlamındadır.

Aydem müşteri olarak   Lalekent sitesini tanıdığı için deposit  tutarını  bizden  talep etmektedir.   Aydem yetkilileri  yaptığımız ilk görüşmede söz konusu depozit tutarının en az  28000 TL olacağını ve net rakamı sözleşmenin imzalanması aşamasında tespit ederek bize bildireceklerini  ifade etmişlerdir.  Bunun üzerine sözleşmenin imzalanması ve depozitin yatırılması için  AYDEM  den  15 şubat a kadar  süre aldık ve sizlere bir mail ile durumu bildirerek  100 TL depozit bedelini yatırmanızı rica ettik.

Şubat ayının  15 inde  sözleşme imzalamak ve depozit yatırmak üzere Aydem’e gittiğimizde yaptığımız görüşmede söz konusu depozit tutarının kesin rakamının

8 958,60 TL   teminat  artı 84,93 TL damga vergisi olmak üzere toplam 9 043,53 TL

  • olacağını bildirdiler.   Bizde  söz konusu depozit miktarını yatırarak sözleşmeyi imzaladık . Bu gelişmelerin üzerine sizlerle  paylaşmak istediğimiz ilk husus   depozit bedeli olarak sizlerden 100 TL yerine  25 TL talep edeceğimiz konusudur.

Site elektriğimizin kesilmemesi ve sözleşme imzalamak için 9 043, 53  TL depozit bedelini aidatlarımızdan karşılayarak ödedik.  Bu nedenle üyelerimizin  konunun hassasiyetinin bilincinde olarak  mevcut banka hesaplarımıza  25,00 TL sını depozit bedeli açıklaması  ile yatırmalarını rica ederiz .

Bu gelişmeler aşamasında  Aydem, in ilk talep ettigi  28 000 TL sı sebebi ile  100  TL  yatıran üyelerimizin alacaklı oldukları 75, 00 TL’ları  ödeyecekleri ilk elektrik borcundan düşülecektir .

2_  Elektrik  konusu  ile ilgili olarak belirtmek istediğimiz diğer önemli bir nokta ise Temmuz  2017  ve öncesi dönemlerde  üyelerimiz tarafından  kullanılan ve bedeli sitemizce Aydem’e  ödenen elektrik ücreti  tutarlarının önemli bir miktarının halen site idaresine ödenmemiş olmasıdır.   Hepimizin bildiği gibi üyelerimiz Aydem’ e  direkt olarak müşteri  olmadıkları için kullandıkları elektrik ücretlerini Lalekent sitesi yönetimi kanalı ile ödemektedirler  Diğer  bir ifade ile Lalekent sitesi yönetiminin Aydem, e karşı gerek sitenin kullandığı  gerekse  üyelerinin kullandıkları  elektrik ücretlerinin ödenmesi sorumluluğu vardır  ve bu bedelleri muntazam olarak  Aydem elektrik şirketine  ödemektedir.Bu meblağlar    / Haziran / Temmuz / Agustos / Eylül  Aylarında ortalama  her ay için 30 – ila 40 bin Tl olarak gerçekleşmekte ve idaremizce  ödenmektedir.

Sitemizde her yıl genelde   Temmuz ayında elektrik  sayaçları  okunmakta ve evlerin borcu tespit edilerek  üyelerimize  gerek Lalekent sitesinde bildirilmekte  gerekse Lalekent  web Sitesinde ilan edilerek ödenmesi talep edilmektedir .

Üyelerimizin bu borçları geç ödemesi sonucunda (  bu gecikme  2 ila 3  ay  dan  bır yıla kadar  sarkmaktadır )  bu meblağlar elektriğin kesilmemesi için  Lalekent sitesi tarafından  başka hizmetler yapmak için toplanan aidatlar kullanılarak Aydem, e  ödenmektedir.

Şimdi sizlere sormek istiyoruz .  Lalekent sitesi dışında yaşadığımız evlerde kullandığımız elektriğin  ücretini geç ödenme imkanı  varmıdır?   Gayet tabiki yoktur.  Elektrik borcunuzun ödenmediği  ayı takip  eden en geç iki ay içerisinde elektrik idareleri elektriğimizi kesmektedir    Bizim uygulamalarımızda  ise   vaktinde ödenmeyen   borç nedeni  ile tüm sitemizin elektriği kesilecektir .

Bu nedenle elektrik borcunu ödemeyen üyelerimizin acilen  geciken borçlarını ödemelerini beklemekteyiz.

İlerki  tarihlerde  ev başına  kullanılan elektriğin tespiti için   elektrik sayaçlarının daha sık aralıklarla okunması  ve ödemelerinin yapılması uygun bir  çözüm olacaktır.  Diğer kalıcı  çözüm ise  her bir konut sahibinin Aydem, e direkt olarak müşteri olmasıdır  Bu durumda Lalekent sitesi  yönetiminin sorumluluğu  ortadan kalkacak  ve üyeler  birebir Aydem ile muhatap olacak ve ödeme yapacaklardır .

Böyle bir yönteme  sitemize temin edilen elektrik gücünün artırılmasını takiben yukarıda belirtilen geç ödemelerin bir alışkanlık haline gelmesi nedeniyle  başvurabiliriz.

Yukarıda yapılan açıklamaların ışığında elektrik borcunu ödemeyen üyelerimizin acilen bu  ödemeleri yapmalarını rica  ediyoruz.

3_Aynı gecikmeler  aylık aidatların ödenmesinde’de  geçerlidir.  Bugün itibarı ile yaklaşık olarak   69 000  TL   gecikmiş aidat ve  27 000  TL   gecikmiş elektrik borcu olmak üzere  toplam   96 000 TL    gecikmiş üye borcu bulunmaktadır .

Yukarıda belirtilen borçların  ödenmemesi  halinde sitemizin gelişmesi için yapılacak işler yapılamaz hale gelecektir. 

 Bu nedenle  söz konusu borçların Şubat  ayı sonuna kadar ödenmesini bekleyeceğimizi ve ödenmeyen borçların bilgilerinin site avukatına verileceğini   Sayın  üyelerimize önemle bildirmek  istiyoruz.

Üyelerimizin konuya gereken önem ve hassasiyeti göstererek,  gereğini yapmalarını  rica ederiz . Diğer yandan  ödemelerini  vaktinde yapan duyarlı üyelerimize teşekkür ederiz.

4 _ Mugla valiliği  Milas  jandarma ilçe komutanlığının   Üyelerimizin  kimlik bilgilerini  yasa gereği istemelerine rağmen  bu bilgiler henüz güncellenmemiştir.

Bu nedenle  site idaresine istenilen  bilgileri  henüz bildirmemiş üyelerimizin  bu bilgileri (e-posta,telefon ve adres) iletişim bilgilerinin de eksik veya güncelleşmemiş olması nedeniyle gönderdiğimiz  e posta   ( e mail  ) yı alan sayın üyelerimizin,    alamayan diğer üyelerle paylaşmalarını rica ederiz.

NOT :  Borç bilgilerini netleştirmek  isteyen üyelerimizin yönetim kururlu üyemiz  Sn  Günay  Gençer     ile  0 532 768 50 02  nolu telefon ile irtibat sağlayabilirler

Jandarmanın istediği bilgiler, e mail adresi , telefon no’su gibi iletişim bilgileri değişen veya hiç vermemiş üyelerimizin yönetim kurulu üyemiz  Sn  Mehmet Uzunlu  ile 0532 282 43 96   no,lu telefonla irtibat sağlayarak gerekli bu bilgileri vermelerini rica ederiz.

 

Mutlu ve sağlıklı günlerde                Lalekent sitesinde görüşmek üzere .

22/02/2018

Saygılarımızla,

 

Lalekent   Sitesi  yönetim kurulu,

Doğtaş,Yalıkavak

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.