Reklam
Reklam
Lalekent li Olmak Bir Ayrıcalıktır. - 25 Nisan 2019, Perşembe Google+

Didim ve Milas arasında ormanlık alanda korkutan yangın

26 Eylül 2018
501 kez görüntülendi

Didim ve Milas arasında ormanlık alanda korkutan yangın

yangınlalekent_20

Didim ve Milas arasında ormanlık alanda korkutan yangın

 

Aydın’ın Didim ilçesinin Akbük Mahallesi ile Muğla’ya bağlı Milas’ın Bozbük Mahallesi arasında kalan bölgede ormanlık alanda çıkan yangın, korku ve paniğe neden oldu. 4 hektarlık alanın zarar gördüğü, çok sayıda ağacı kül eden yangında alevlerin tehdit ettiği çevredeki bazı evler boşaltılırken, yangın itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle kontrol altına alındı.

Yangın, Didim’in Akbük Mahallesi ile Milas’ın Bozbük Mahallesi arasında, Gürçamlar mevkisinde bulunan ormanlık alanda, saat 21.30 sıralarında henüz belirlenemeyen bir nedenle çıktı. Bozbük’ün Haydar koy yakınlarında iki farklı noktada aynı anda başlayan ve rüzgarın da etkisiyle kısa sürede hızla büyüyen yangın, bölgeye yakın olan yerleşim yeri Lalekent ve Yarsav sitelerinde endişeye yol açtı. Denize yakın bölgeden yükselen alevleri gören vatandaşlar, durumu Milas Orman İşletme Müdürlüğü ve Muğla Büyükşehir Belediyesi Milas İtfaiye Grup Amirliği’ne bildirdi. Milas Orman İşletme Müdürlüğü’ne ait arazözlerin yanı sıra Gürçamlar Orman İşletme Şefliği’ne ait arasözler, Muğla Büyükşehir Belediyesi Milas İtfaiye Grup Amirliği’ne ait itfaiye ekipleri ve iş makineleri ile Aydın Büyükşehir Belediyesi Didim İtfaiye Grup Amirliği’ne ait itfaiye ekipleri yangını söndürme çalışmalarına katıldı.

Yangının evlere sıçrama ihtimaline karşı İncekum Mevkii’ndeki bazı evler tedbir amaçlı olarak boşaltıldı. Muğla’nın Milas ilçesine bağlı Bozbük mevkisinde bulunan Lalekent Tatil Sitesi ile Yarsav sitesini etkisi altına alan yangın, içinde otel ve lüks villaların yer aldığı, sanat, iş ve cemiyet dünyasından birçok ünlülerin villalarının bulunduğu Six Senses Kaplankaya’yı da tehdit etti. Yangın, çevredekilerin ihbarı üzerine bölgeye sevk edilen itfaiye ekiplerin müdahalesiyle 3 saatlik çalışmanın yerleşim yerlerine ulaşmadan kontrol altına alındı.

Rüzgar nedeniyle 3 saatlik çalışmanın ardından güçlükle kontrol altına alınan yangında, 4 hektar ormanlık alan ile çok sayıda çam ağacı zarar gördü. Yangının çıkış nedeninin araştırıldığı belirtildi. Yangınla ilgili soruşturma başlatıldı. (EDİZ VERDİOĞLU)

 

 

Doğtaş,Yalıkavak

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.