Reklam
Reklam
Lalekent li Olmak Bir Ayrıcalıktır. - 29 Mayıs 2020, Cuma Google+

Değerli Komşular, Lalekent Sitesi Yönetim adına

19 Ocak 2019
1.351 kez görüntülendi

Değerli Komşular, Lalekent Sitesi Yönetim adına

yonetim_48

Değerli  komşular,

İtimat ve güvenin olamadığı yerde huzur olmaz.  Yeni yönetim belli ki başarılı gidiyor. Bu kadar gerçekçi davranıp açık ve dürüstçe seçildikten sonra ihtiyaç olan özellikle 3 ana konu ile ilgili para istiyor. (jeneratör, kıdem tazminatı, imar affı). Ticarette önce paranızın hazır olması gerekir ki iyi malı ucuza alabilesiniz. Henüz para toplanmadan dedikoduları başladı. Bazı komşularımız bu para çok diyor, az olsa belki ödeyebiliriz diye ifadede bulunuyorlar. Eğer ki yönetimin bu şekilde para istemesi doğru değil ise değildir, miktarına az veya çokluğuna göre hukuka uygunluğu ölçülmez.  Son çıkan yasalardan da takip edenler bilir. SGK bundan böyle işçi tazminat fonlarını devletin saklayacağını ve her an istenebileceğini söylemiştir. Bu yüzden hazır olmasında fayda var.

Bu yönetim seçileli henüz ortalama 5 ay oldu. Ben burada yaz kış yaşayan biri olarak çalışmaların yapıldığını canlı görmekteyim. Bunların başında da herkese eşit davranarak yılların şikayet konusu olan çitlerin kesilmesi gelmekte. Herkesin bahçesine aynı uygulamayı yapmaları yönetimimizin hukuka ve adalet anlayışlarına uygunluğunu bizlere en basit şekilde göstermektedir, bunu kabul etmeliyiz. Ancak ayrıcalık bekleyenlere sormalı;  Neden ayrıcalık istiyorsun, seçilmek için yatırım yaparak  değerli Lalekent insanlarını mı kullanmaya, ,gruplaştırmaya çalışıyorsunuz? Ben okuduğum yazılardan anladığım ve de bildiğim kadarıyla bu sitede başkanlık yapmış büyüklerimizin ayrıştırmaya yönelik konuşmalarına şahit olmaktayım. Ortalığı karıştırmak şeytanın işidir ortak olmamak lazım.

Hepimizin ortak yaşamı olan değerli sitemiz Lalekent’i yapıcı değil bu tarz bölüştürücü eleştirilerle güzelliklere taşıyamayacağımız bellidir.

Bu kaliteli siteyi iyiye, en iyiye götürmek hepimizin görevi.  Bu görev doğru ve dürüst gerçek    bilgilerle olumlu ve yapıcı  tavırlar ile  daha hızlı yol alacaktır. Yaşadığımız bu güzel sitemizde birlik ve beraberliği sağlamak, barış ve kardeşlik içinde yaşamak; burayı yönetmeye çalışanları, buradaki işletmeleri şikayet etmek (maliye, belediye, jandarma), kapılarını mühürletmek ile olamaz. O işletmeler açık kaldıkça insanların kaynaşması, birbirini tanıması, yeni dostluklar edinmesi ve büyük bir aile olunması için bir ortam oluşur. Ayrıca zamanında daha zor şartlar altında her şeye rağmen sitenin kuruluşunda ve yaşanır hale gelmesinde emeği geçen kurucu üyelerine, site başkanlarına, site personeline hayatta olanlardan Allah razı olsun, bu ailemizin içinden ebediyete göç etmiş olanların da mekanı cennet olsun der yazımı önemli gördüğüm bir noktayla bitirmek isterim.

Unutmayın hepimiz birbirimize lazımız en azından  G Ü N A Y D I N  demek için bile..

Saygı ve sevgilerimle,

LALEKENT  SİTE  YÖNETİMİ

Başkan

Günay Gençer

 

İskender Şardoğan

Ada 134-60

İş bu metin Lalekent Sitesi’nin websitesi olan www.lalekent.org sitesinde yayınlanması için yönetim tarafından görülmüştür.          Yayınlanması uygundur.

 

Doğtaş,Yalıkavak

Yorumlar

 1. KAFSINKAF KAFSINKAF diyor ki:

  GÜNAYDIN,
  YUKARIDAKİ METNİ SAYIN ŞARDOĞAN KALEME ALMIŞ VE SAYIN GENÇER DE YAYIMLANMASI İÇİN ONAY VERMİŞSE YÖNETİMİN “HERKESE EŞİT OLMA İLKESİ”NDEN SAPARAK YAZARIN;
  “bu sitede başkanlık yapmış büyüklerimizin ayrıştırmaya yönelik konuşmalarına şahit olmaktayım. Ortalığı karıştırmak şeytanın işidir ortak olmamak lazım.” SÖYLEMİNE NE YAZIK Kİ KATILDIĞI GÖZLEMLENMEKTEDİR. ŞAİBELİ KARARA MUHALİF OLMANIN ŞEYTANLA ÖZDEŞLEŞTİRİLMESİNE ONAY VERMEK, ALKIŞ TUTMAK KÜLLİYEN AYRIŞTIRMACI BİR YAKLAŞIM OLUP KARŞIT GÖRÜŞE KARŞI BİR LİNÇ GİRİŞİMİDİR AYNI ZAMANDA.
  HAL BÖYLEYKEN, YANİ YASALLIĞI TARTIŞMALI BİR EYLEMİN YÖNETİM TARAFINDAN DİRETME VE TEHDİTLE UYGULANMASI AMACINDAN KAYNAKLANAN GERGİNLİĞİN YATIŞTIRILMASI BAĞLAMINDA SAYIN YÖNETİM KURULU ÜYELERİNE NAÇİZANE ÖNERİM;
  ALTI AY DAHA SABREDİP KONUNUN 2019 GENEL KURUL GÜNDEMİNE ALINARAK KARARA YASALLIK KAZANDIRILMASININ DAHA DOĞRU BİR YAKLAŞIM OLDUĞUDUR.
  SAYGILARIMLA

  Metin ÖZKAPANCILAR
  138 / 34

 2. Omer Dilibal diyor ki:

  MERHABA SEVGİLİ LALEKENTLİLER;
  İSKENDER ŞARDOĞAN KİM TANIMIYORUM BİR YAZININ ALTINDA İMZASI VAR AMA YAZI YÖNETİM ADINA YAZILMIŞ BAŞKANIN İSMİ SONUNDA YER ALIYOR.
  BU GARİPSENECEK BİR DURUM EĞER YÖNETİM BU ARKADAŞA BİR YAZI KALEME ALDIRDIYSA ÇOK VAHİM .BİR YAZI YAZMAYI BİLEMİYEBİLİRSİNİZ BİLGİSAYAR KULLANAMAYABİLİRSİNİZ YAZI İÇERİĞİ TAMAMEN YÖNETİMİN DÜŞÜNCESİNİ TAŞIYORDA OLABİLİR YÖNETİM ADINA İMZA ATTIRMAMASI GEREKİR. YÖNETİMİN TECRÜBESİZ OLDUĞUNU ASLA KABUL ETMEM ZİRA HAYATİ BİRDEN SEVGİLİ KOMŞUM MKE DE BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ MAKAMINA KADAR YÜKSELMİŞ BİRİSİDİR. TECRÜBESİNDEN ASLA ŞÜPHE ETMEM. YÖNETİM DEMEKKİ YOĞURDU BÖYLE YİYOR. AMA AKLIMA İŞLERİ BİRİLERİNE HAVALE Mİ ETTİ. ASLINDA YÖNETEN BAŞKALARI MI GİBİ ÇOK UÇ DÜŞÜNCE AKLIMA GELİYOR.
  - GELELİM KIDEM TAZMİNATI YASASINA. HANGİ YASA HANGİ MADDE BUNU BİLE YAZMAMIŞSINIZ. KIDEM TAZMİNATI FONU SİZİN BİLDİĞİNİZ GİBİ DEĞİL.SORSANIZ BİLGİLENDİRİRİZ. BUNDAN SONRAKİ DÖNEMLERDE İŞÇİLERİN KIDEM TAZMİNATLARINI GÜVENCEYE ALMAK İÇİN SİGORTA PRİMİ GİBİ AYLIK FONA DA PARA KESİLECEK. YOKSA DEFATEN VER SENİN 10 İŞÇİN VAR ŞU KADAR SÜREDİR SENDE ÇALIŞIYOR TAZMİNAT TOPLAMLARI 90 000 TL DEYİP BU PARAYI İSTEMEYECEKLER. ZATEN SSK NIN BİLGİ BANKASI BU HESAPLAMAYI YAPMAYA MUKTEDİR DE DEĞİL.YANİ YÖNETİM RAHAT OLSUN BİR KALEMDE ESKİ TAZMİNAT İÇİN PARA İSTENMEYECEK. YENİ OLUŞTURULAN FON DA İŞÇİ EMEKLİ OLURKEN EĞER İŞVERENİ ÖLMÜŞ İFLAS ETMİŞ KAPANMIŞ VB. DURUMLARDA SSK YA YANİ FON YÖNETİMİNE BAŞVURUP TAZMİNATINI İSTEYECEK. KISACA DURUM BU BUNDAN DOLAYI TELAŞA GEREK YOK.
  - ŞU ŞEYTANA BENZETİLME DURUMUNA DA İTİRAZIM VAR. ŞEYTANIN DA BİR MELEK OLDUĞUNU AMA ADEME SECDE ETMEYİ REDDETTİĞİNİ HATIRLATIRIM.BİR MELEK OLAN ŞEYTANI KÖTÜLEMEK DE DOĞRUMU. HEPİMİZ ŞEYTANIZ BAŞTA BEN O ZAMAN. MAHKEMEYE ŞEYTANLIK SUÇUNDAN MI VERECEKSİNİZ SELAM SAYGILAR.