Reklam
Reklam
Lalekent li Olmak Bir Ayrıcalıktır. - 18 Haziran 2019, Salı Google+

2017-2018 OLAĞAN GENEL KURUL VE SONUÇ TUTANAĞI- ELEŞTİRİ

19 Ağustos 2018
892 kez okundu

yazar_11

2018 olağan genel kurulu tutanağına göre 3 karar alındı:

  • Geçen seneki yönetici (Başkan) tasfiye edilerek, yöneticiler ve yedekleri, denetçiler ve yedekleri  iyi anlaşan insanlardan seçilmiş oldu.
  • Sitenin zorunlu giderlerini karşılamaya yönelik düzenlemeler getirildi. (150 lira aidat gibi)
  • İmar affı/ yapı Kayıt belgesi için yöneticiye yetki verildi.
  • Dördüncü olarak; 2019 Genel Kurulunda oylamanın gizli yapılması kararı alındı.  Ancak bu konudaki ifade tutanağa eksik işlendi.

Genel Kurul Eleştirisi:

Ev sahiplerindeki ilgi ve olgunluk eskiye oranla daha yüksekti.

Değerli komşularımız 5 saat boyunca sabırla toplantıya katkı yaptı.

Geçen yılın yönetimindeki çatlak kimsenin gözünden kaçmadı. Sebebi ise siteye pompalanan evinsiz dedikodular yüzünden netleşemedi. Oysa görev kısıtlı olanaklara karşın olabildiğince iyi yapılmıştı ve yöneticiler-denetçiler alınlarının akıyla nöbeti devredecek durumdaydı.

—Yaşam alanına katkı olsun diye nöbet almak için,

—Maddi/manevi getiri sağlamak için veya

—Başka başka amaçlar için insan site yöneticiliği gibi ağır bir yükün altına girmek isteyebilir.

Yeni yöneticinin başarılı, yetkin ve huzurlu olması için dilekten ziyade elimizden gelen katkıyı yapmalıyız.

 

Genel Kurul Tutanağı:

Divan Heyeti toplantıyı yönetmede gösterdiği başarıyı tutanağın tanziminde gösteremedi. O tutanak hukuki bir metindir, belgedir, referanstır. Benim okuduğum <lalekent.org> da yayınlanan tutanak (toplantıya davet belgeleriyle birlikte) konuya vakıf bir hukukçunun görüşüne sunulursa ne demek istediğim anlaşılır.

 

Lalekent’i seviyoruz. Lalekent sosyal bir toplumdur. Neşeyi/tasayı (iyiyi/kötüyü) paylaşan ama tüm bireyleriyle paylaşan toplumlara deniyor sosyal toplum. Zamane bireyciliğinden, komşunu/muhatabını afra-tafrayla ezip geçme züppeliğinden kurtulmadan huzurlu bir yaşam ortamı oluşturmak mümkün değil.

Dostluklarla/Sevgiyle geçecek bir yıl diliyorum.

Kaptan

 

 

Yorumlar

  1. YÜKSELİCİ YÜKSELİCİ diyor ki:

    03.08.2018 Cuma günü yapılan genel kurulda site başkanı daha sonraki dönemde yapılmasını düşündüğü işleri tartışmaya açmış ve buna göre aidatlar 150 TL ye yükseltilmiştir. Ancak beş saatin sonunda farklı bir başkan seçilmiştir. Genel kurulda önceki yönetimin çalışma raporu ve denetim raporu okunduktan ve ibra edildikten hemen sonra yeni yönetimin seçilmesi ve yeni dönemde yapılması gerekenlerin tartışılmasının Lale Kent için daha faydalı olabileceği düşünülebilir. Önceki başkan oturduğu villanın etrafını yönetim planına aykırı olarak adım adım sabırla nasıl yükselen doğal duvar diye tanımlayabileceğim mazı bitkisi ile çevrelediğini kanıtlayan resimleri bu platformda bilginize sunmuştum. Genel kurulda bir site başkanının üyelere örnek olması gerektiği kendisine hatırlatıldığında bu hatırlatmayı yapan komşusuna takıntılı nitelemesi yapması kabul edilebilir mi? Yaptığı “olabildiğince iyi” işler den önce üyelere örnek olacak davranışlar sergilemesi gerekmez mi bir site başkanın?